Nakúpil si Bitcoin, keď bola cena hore a nevieš čo teraz robiť? Tento článok ti pomôže
Nakúpil si Bitcoin, keď bola cena hore a nevieš čo teraz robiť? Tento článok ti pomôže. Zdroj: https://www.shutterstock.com/ Joyseulay

V roku 2021 mnohí investori očakávali, že najväčšia kryptomena Bitcoin dosiahne cenu 100 000 dolárov. Mnohí ho začali nakupovať v čase, keď bola cena značne vysoko, možno okolo 50- alebo 60-tisíc dolárov. Čo robiť v takom prípade, keď ste kúpili Bitcoin vysoko a jeho cena klesla?

Bitcoin zakúpený pri vysokej cene

Ak si ako nový investor vstúpil na trh s kryptomenami, pravdepodobne si nevedel, či bolo to správne načasovanie. Kryptomeny rástli a s nimi aj Bitcoin. Povedzme, že si napríklad kúpil Bitcoin pri cene 50 000 dolárov. V takom prípade si v mínuse takmer 40 %. Hovorili ti, že Bitcoin je účinný nástroj, ako sa chrániť pred infláciou. Tá je však takmer 10 %, zatiaľ čo tvoj Bitcoin padol o 40 %. Pravdepodobne cítiš frustráciu, a nie si jediný. Poklesy na trhoch znáša psychika ťažšie a prežíva ich dokonca viac, ako to, keď sme v zisku. Aj v takomto prípade je však potrebné si uvedomiť niekoľko skutočností, ktoré ti môžu pomôcť zvládnuť túto situáciu.

Čakaj

Bitcoin je z dlhodobého hľadiska aktívum, ktoré prináša svojim držiteľom istý zisk. Uvedomujú si to nielen fanúšikovia kryptomien, ale aj inštitúcie a čoraz viac bánk. Tie aktívne zaraďujú bitcoiny ako kryptomenu číslo 1 do svojich portfólií. Inštitúcie a tzv. veľryby nakupujú priebežne. To znamená, že nie vždy trafia pokles. Niekedy nakúpia hore (napríklad na 50 000), inokedy nižšie. Výsledná cena sa nakoniec spriemeruje. Čo je však pre teba kľúčové: inštitúcie nakupujú a čakajú. Bitcoin čaká v dlhodobej perspektíve rast, ktorý podľa analytikov v budúcnosti hlboko prekoná hranicu 100 000. Bitcoin nie je aktívum, ktoré má človeka urobiť bohatého za deň či rok. Jeho výnosnosť spočíva v dlhšom časovom horizonte.

Dokupuj

Možno ťa táto rada prekvapí, ale tak zmýšľajú a správajú sa veľkí hráči. Aj keď nakúpia za vyššiu cenu, postupne priemernú cenu znižujú ďalšími nákupmi a tak sa dostávajú nižšie. Ak si nevrazil všetky peniaze do Bitcoinu, pravidelné nákupy znížia tvoju priemernú cenu z 50 000 napríklad na 45- alebo 40-tisíc. Jedného dňa tieto rozdiely v priemernej cene zavážia, pretože s rastom Bitcoinu budeš vo väčšom zisku.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: Bitcoin klesol až na 25 000 dolárov – čo sa deje a kam až trh môže klesnúť?

Zarábaj s Bitcoinom

Kryptomenový sektor ponúka možnosti, ako zarábať len tým, že držíš niekde Bitcoin. Krypto-banková spoločnosť Celsius ti ponúka možnosť držať svoje BTC na ich platforme s ročným výnosom (APY) 6,50 %. Ten je vyplácaný každý týždeň, vždy v pondelok. Burza Crypto.com ponúka v rámci služby Crypto Earn možnosť uzamknúť Bitcoin na ich platforme so ziskom 1,5 – 3 % za tri mesiace. Možno sa to nezdá veľa, ale je potrebné si uvedomiť, že ide v podstate o zadarmo získané peniaze, ktoré sa ti v budúcnosti môžu pri raste BTC zhodnotiť.

Táto možnosť však prináša aj svoje riziká. Keď dávate takto k dispozícii svoje kryptomeny, nemáte nad nimi kontrolu. V prípade krachu spoločnosti sa nemáte ako ku kryptomenám dostať. Je to preto vždy na zvážení, akej spoločnosti zveríte svoje kryptomeny. V súčasnosti existujú aj ďalšie burzy, ktoré ponúkajú finančné odmeny za to, že len držíte svoje bitcoiny na burze.

Slovo na záver

Bitcoin je v súčasnosti v korekcii a jeho cena môže aj napriek dnešnému maximu 30 000 (v čase písania článku) ešte klesnúť aj na 22 000. Ani tento pokles však neznamená, že je s Bitcoinom koniec. Áno, boli sme svedkami zániku kryptomeny LUNA, ktorá bola doslova zlikvidovaná pred očami investorov za niekoľko dní. Jej dnešná cena je 0! Bitcoin je však úplne iná kapitola. V súčasnosti ponúka také benefity, že je v záujme aj elít ho zachovať, keďže na ňom zarábajú.

Tradičné cykly Bitcoinu boli narušené a rôzne predikcie ceny sa nenaplnili, preto nikto dnes nevie, čo Bitcoin urobí najbližšie. Môže klesnúť na 22 000 a odtiaľ začať opäť šialene rásť. Stať sa to môže už len preto, že by to nikto nečakal. A vyzerá to tak, že sa deje presne opak toho, čo očakávajú investori. Preto ak ste investovali do Bitcoinu v čase, keď mal veľkú cenu, nezúfajte, o pár mesiacov môžete byť prekvapení.

Čítaj ďalej: Bitcoin klesol až na 25 000 dolárov – čo sa deje a kam až trh môže klesnúť?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre