BTC na novom maxime
BTC na novom maxime. Zdroj: Shutterstock.com/Takoyaki Tech

BTC narástol aj za posledných 24 hodín a smeruje na nový target. Objemy mierne narástli, ale nejde o veľký skok. Medzitým ako Bitcoin rastie, mnoho altcoinov dosahuje vyššie maximá, no niektoré alty stagnujú, resp. sa nachádzajú dokonca v korekcii. Výsledkom je stagnujúca dominancia hlavnej kryptomeny.

Posledné maximum dosiahol Bitcoin na hodnote 52 950 $. Tak ako sme si vysvetlili v predošlej analýze, Bitcoin pokračuje smerom na target 53 500 $. Medzi hladinami 50 500 $ a 53 500 $ sa totiž nachádza transakčný gap a veľa sa v minulosti v tomto pásme neobchodovalo. Znamená to, že tu nie je rezistencia.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Takéto analýzy sa môžeš aj sám naučiť a sám robiť v našej VIP skupine. Naši profesionálni traderi pre teba pripravili 15 kurzov, kde nájdeš viac ako 200 video tutoriálov. Zároveň sú súčasťou členstva aj denné náhľady trhu od našich traderov, analýzy a signály. >>>Chcem kúpiť VIP členstvo<<<.

Prečítaj si tiež – Akú cenu dosiahne BTC do konca roka podľa modelu Stock-to-flow?

BTC pokračuje v raste

Tým, že cena prekonala hladinu 50 500 $, sa predchádzajúci target rastúceho klinu 42 500 $ považuje za bezpredmetný. Cena vytvorila vyššie lokálne maximum. Na uzatvorenie klinu stačilo vytvoriť krátkodobú sideway štruktúru. Pásmo od 46 500 $ do 50 500 $ je supportným pásmom v prípade, že cena BTC pôjde do korekcie.

StormGain

RSI medzitým prekonalo rezistenciu 70 bodov, ktorú rešpektovalo počas celého rastu od konca júla. Vchádzame do prekúpenej zóny, no v nej môže indikátor zotrvať aj dlhšie. Bude nás skôr zaujímať negatívne divergencia v prekúpenosti. Tá zatiaľ nenastala a RSI dosahuje rovnako rastúce maximá ako samotná cena. Na strane objemov taktiež došlo k nárastu, ale iba nepatrnému a nejde o zásadné navýšenie.

Prečítaj si aj analýzu iných kryptomien – Analýza BTC, ETH, ADA, LTC – ceny smerujú na nové maximá

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.