Bitcoin na ceste k 150 000 dolárom
Bitcoin na ceste k 150 000 dolárom. Zdroj: shutterstock.com/Ink Drop

Každý bitcoinový obchodník rieši otázku či kryptomena už dosiahla svoje cenové dno a či vstúpila do ďalšej fázy bullrunu. Podľa portálu Finbold analytický tím TradingShot prišiel s najnovšou analýzou, ktorá predpovedá, že bitcoin by mohol dosiahnuť v súčasnom cykle až 150 000 dolárov.

Podľa analýzy sa bitcoin v roku 2015 a 2018 odrazil od supportu, ktorý predstavoval logaritmické MACD na týždennej perióde. Následne analytici použili pri predikcii aj nástroje Ichimoku Cloud a Fibonacciho postupnosť.

Ak by bitcoin naozaj dosiahol 150 000 dolárov, znamenalo by to, že cena sformuje bullrun so 870 % ziskom. To by súhlasilo z predošlými cyklami, keďže ich zhodnotenie klesá postupne z úrovne 58 000 %, 10 000 % a 1 900 %. Každý bullrun je približne 5-krát slabší ako ten predošlý. Ak by bitcoin prekonal 150 000 dolárov, tento trend by sa narušil, pretože rast by bol iba 2-krát slabší ako ten z roku 2020.

Bitcoin smeruje na cenu 150 000 dolárov
Bitcoin smeruje na cenu 150 000 dolárov. Zdroj: TradingView/TradingShot
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Bitcoin v novom bullrune

Bitcoin posledné týždne dokázal prudko narásť, o čom sme vás informovali už skôr. Z tohto dôvodu vyššie spomenutý bullrun 870 % je už z časti splnený. Od trhovej ceny totiž stačí vytvorenie vzostupu 530 % na to, aby BTC dosiahol 150 000 dolárov.

Od zatiaľ najnižšieho bodu poslednej korekcie po deň ďalšieho halvingu je časový interval 517 dní. Ide presne o rovnaké obdobie, ktoré sme mohli vidieť aj v dvoch predošlých cykloch. Za tohto predpokladu by bitcoin už nemal vytvoriť žiadne ďalšie nižšie minimum a korekcia by mala byť už za nami. Ak sa zaujímate o halvingové cykly, môžete si prečítať článok Čo je to halvingový cyklus a prečo výrazne ovplyvňuje cenu Bitcoinu?

Ak vezmeme do úvahy, že každý bullrun je menej ziskový, potom je na mieste otázka či bitcoin v budúcnosti bude každé 4 roky dosahovať nové historické maximum. Ak totiž nenastane zmena, pravidlo dosahovania nového maxima bude minulosťou.

Mohlo by ťa zaujímať: Blížiaca sa recesia negatívne ovplyvní bitcoin aj ethereum – tvrdí analytik agentúry Bloomberg