Veľkí hráči sa zobúdzajú. Čaká nás altcoinová sezóna?

Novinky O kryptomeny javia záujem veľkí hráči
O kryptomeny javia záujem veľkí hráči. Zdroj: shutterstock.com/nuttapon averuttaman/Jes2u.photo
BITmarkets BITmarkets

Každý rastúci trend so sebou prináša zvýšený záujem retailu, ale aj veľkých hráčov. Najnovšia správa od Coinedition upozornila na to, že vo viacerých altcoinových sieťach nastal zvýšený počet transakcií veľkých peňaženiek. Podobné správanie v minulosti vždy signalizovalo blížiacu sa volatilitu. O ktoré kryptomeny ide?

Analytik spoločnosti Santiment, „brianq”, naznačil, že v januári mnohé altcoiny zaznamenali zdvojnásobenie svojej hodnoty a prekonali aj rast bitcoinu. V tweete nižšie môžete vidieť, na ktorých altcoinoch analytik spozoroval zvýšenú aktivitu veľkých investorov. Napriek tomu, že vytvorili vyšší rast ako BTC, predovšetkým ťažili z cenového vzostupu najväčšej kryptomeny.

Medzi spomenuté kryptomeny patria:

  • LRC: januárový zisk 97 %, 41 transakcií nad 100 000 dolárov za jediný deň
  • AAVE: januárový zisk 70 %, 106 transakcií nad 100 000 dolárov za jediný deň
  • DYDX: januárový zisk 250 %, 61 transakcií nad 100 000 dolárov za jediný deň
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Ktoré kryptomeny držať?

Podľa týchto údajov by sa mohlo zdať, že držanie altcoinov je oveľa výhodnejšie ako držanie bitcoinu, ktorý dosiahol rast “iba” 40 %. Napriek tomu išlo o najziskovejší január za posledných 10 rokov, o čom sme vás informovali v článku Bitcoin má za sebou najziskovejší január desaťročia. Čo nás čaká vo februári?

Držanie bitcoinu je menej rizikové z dlhodobého hľadiska. Navyše, nemôžeme hodiť všetky altcoiny do jedného koša a z hľadiska niekoľkých rokov je iba zopár altcoinov, ktoré sú viac ziskové ako najväčšia kryptomena na svete. Príkladom posledného bullrunu je binance coin alebo ethereum. Viac sa o tejto téme môžete dočítať v článku Bitcoin alebo altcoiny – Ktoré kryptomeny sa oplatí držať?

Čím viac sa budú zhodnocovať menej známe kryptomeny, tým väčšia je pravdepodobnosť vytvorenia trhového maxima. Bullrun totiž prebieha vo fázach prelievania kapitálu z bitcoinu do vysoko kapitalizovaných altcoinov a následne do menej kapitalizovaných. Na samotnom konci rastúceho trendu sa najviac zhodnocujú shitcoiny a práve tomuto obdobiu hovoríme altcoinová sezóna.

Mohlo by ťa zaujímať: Práve teraz je historicky najlepšia možnosť nakúpiť kryptomeny (Komentár)

Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.