Buffett a Munger sa znova ozvali - infantilne kritizijú Bitcoin.
Buffett a Munger sa znova ozvali - infantilne kritizijú Bitcoin. Zdroj: shutterstock.com/KentSievers

Na našich stránkach sme už písali o tom, ako tradiční investori kritizujú Bitcoin a tiež kryptomeny ako celok. A stará peňažná garda je tu znova. Warren Buffett vo veku 87 rokov sedel v sobotu na pódiu so svojim starším obchodným partnerom Charliem Mungerom, ktorý má 94 rokov, a predvádzali komentáre o Bitcoine, ktoré dosahovali úroveň materskej škôlky.

Prečítajte si tiež: Brian Kelly – Bitcoin je na vzostupe – máme poslednú šancu kúpiť ho za 10 000 $

Buffett a Munger sa znova nechali počuť

Vyzerajúc ako Statler a Waldorf z mäsa a kostí, (nemilosrdní starí muži z Muppets Show), obťažovali Buffett a Munger kritikou Bitcoinu publikum, zhromaždené na výročnom stretnutí Berkshire Hathaway.

Buffett, známy ako Oracle Omaha pre svoju históriu predpovedania solídnych investícií, začal robiť všetky svoje bežné poznámky o Bitcoine. Upozornil, že je nástrojom pre šarlatánov a následne v odpovedi na otázku investora poznamenal, že je to jed na krysy.

Charlie Munger potom nadviazal na jeho niť. Predtým než pokračoval v drzom brblaní, povedal Buffettovi: “Mám rád kryptomeny oveľa menej, ako ty”, pričom porovnal krypto k demencii a skončil tým, že povedal:

“Je to len nechutné, je to ako keď niekto iný obchoduje s h*vnami a vy sa rozhodnete, že pri tom nemôžete chýbať.”

Tieto detinské citáty od takých významných finančných mužov nie sú prekvapením pre nikoho, kto sleduje kryptomeny. Rovnako ako ich vyjadrenia o bezcennosti Bitcoinu ako investície.

Tip redakcie: Berkshire Hathaway – Bitcoin je veľmi nechutný škodlivý jed

Buffett pripúšťa, že Bitcoinu nerozumie

Munger sa vo februári vyjadril, že Bitcoin je totálne stupídny a Buffet, ktorý má dlhú históriu s robením hrubých detinských poznámok, o tejto technológii hovorí, že jej nerozumie. Pre CNBC povedal:

“Mám dosť problémov s vecami, ktorým rozumiem. Prečo by som mal mať dlhú, alebo krátku pozíciu v niečom, čo nepoznám?”

Nie sú v tom sami

Munger a Buffett nie sú jedinými starými Bitcoin medveďmi, ktorí si zvykli robiť juvenilné poznámky o kryptomenách. Jamie Dimon,  generálny riaditeľ a predseda finančného gigantu JP Morgan Chase, nazval Bitcoin ,,podvodom” a ,,hlúpym” už veľa krát.

Ekonóm Robert Schiller, laureát Nobelovej ceny, sa rád odvoláva na Bitcoin ako na bláznovstvo a opakovane ho porovnáva s Ponzi schémou. Jeho vyjadrenie osvetľuje, prečo sa stará garda vracia k takýmto infantilným urážkam. Povedal, že kryptomeny narúšajú tradičný pohľad na bankovníctvo.

Môže vás zaujímať náš článok: Bitcoin má na dosah 10 000 $ – kam až môže vystúpať?

Na záver

Bitcoin bol však vytvorený práve pre to, aby sa stal alternatívou pre systém, ktorý je nepružný, skostnatený a zastaraný. A finančným starcom sa to nepáči. Nerozumejú tomu, alebo to možno nedokážu pochopiť. Vedia ale, že kryptomeny im môžu ukrojiť z ich bohatstva. A to je to, čo ich podnecuje k tomu, aby hovorili o Bitcoine, že je ,,hlúpy”, ,,falošný” a porovnávali to s ,,h*vnom”. Čo si myslíte, nemali by už radšej odísť do dôchodku?

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanále.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Zdroj:
https://www.newsbtc.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance