Bude Rusko masívne investovať do BTC? Putinov analytik chce všetko oceniť v BTC

BITmarkets BITmarkets

Putinov analytik sa nechal počuť, že Bitcoin by nemal byť oceňovaný napríklad v EUR alebo USD, ale naopak, celý majetok by mal byť ocenený v BTC. 

BTC ako základ na oceňovanie majetku?

Ruský analytik Vladislav Ginko, ktorý už v minulosti naznačil, že Rusko bude investovať milióny do Bitcoinu, tento raz napísal na svoj Twitter, že je nezmysel oceňovať BTC vo fiat menách, pretože tie môžu byť zmanipulované a skorumpované. Naopak, podľa Ginka je Bitcoin alfou a omegou spravodlivej ceny akéhokoľvek majetku na svete.

Bitcoin vytlačí fiat meny ako nepotrebné

Podľa tohto analytika, ktorý pracuje ako poradca pre ruského prezidenta Putina, sa časom stane fiat mena nepotrebná a bude nahradená BTC.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Bitcoin vs. zlato vs. fiat

Kým nadšenci kryptomien neustále sledujú cenu Bitcoinu, Ginko tvrdí, že Bitcoin je „najcennejším aktívom na svete” a nie je dôvod predávať menu bez ohľadu na to, akú cenu práve má. Ruskí oligarchovia, ktorí už vlastnia Lambá a jachty, podľa Ginka vidia Bitcoin skôr ako cestu k novému digitálnemu svetu než ako investičný nástroj.

Bitcoin je lepší než zlato

Inokedy zase Ginko tvrdil, že Rusko bude investovať miliardy do BTC a tiež, že Bitcoin je lepší ako zlato. A vysvetľuje, prečo je Bitcoin lepší ako zlato. Vzhľadom k tomu, že tieto aktíva majú povrchovo podobné črty, je Bitcoin často označovaný ako „digitálne zlato”, čo môže byť lepší uchovávateľ hodnoty než skutočné zlato. Toto tvrdenie je však sporné, pretože Bitcoin je stále príliš nestabilný, aby mohol súťažiť so zlatom na tomto poli.

Záver

Tvrdenie Ginka treba brať s rezervou. Je zrejmé, že ide o krypto nadšenca a realitu ukáže až čas. Ale ako sa hovorí – na každom šprochu pravdy trochu…

Čo čítať ďalej?

Bitcoin optikou 3 obchodníkov: Medvedí trh definitívne na konci?

Zdroj: UToday.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa.