Bitcoin optikou 3 obchodníkov: Medvedí trh definitívne na konci?

Analýzy Ako je to s bitcoinom?
Ako je to s bitcoinom? Zdroj: Shutterstock.com/DUSAN ZIDAR
BITmarkets BITmarkets

V dnešnom článku sa pozrieme na zoskupenie niekoľkých posledných analýz profesionálnych obchodníkov s kryptomenami a ich pohľad na aktuálny stav Bitcoinu. Ich pravidelné aktualizácie môžete sledovať na webe Trading11.

BTC analýza 1: IX

Hneď na začiatku štartu nahliadneme na technickú analýzu BTC/USD tradera IXa. Už v úvode je určite potrebné spomenúť, že IX obchodníkov skôr varuje a nabáda k dôslednej obozretnosti.

Aj napriek tomu, že trh zatiaľ potvrdzuje rast a momentálna hladina rezistencie sa nachádza až na cene 5 380 USD, IX z momentálneho rapídneho rastu nie je taký nadšený ako väčšina a varuje pred možnou nadchádzajúcou otočkou smerom nadol. Tak či tak, čím vyššie v tomto momente podľa lXa vystúpime, tým razantnejšia bude následná korekcia.

IX obchodníkov varuje najmä pred prehnaným optimizmom a nabáda k dôslednej ochrane ziskov. Momentálny uptrend považuje za maximálne krátkodobú záležitosť, rozhodne si nejakým dlhodobejším rastom (aspoň zatiaľ), istý nie je.

IX ďalej spomína, že aj napriek tomu, že je hranica 6 000 USD za BTC už doslova za rohom a trh sa o jej prerazenie skôr či neskôr rozhodne pokúsi, ide o veľmi silný a dlhodobý support, ktorý sa, ako dobre vieme, premenil na rezistenciu.

Na tejto hranici musíme byť na pozore a len tam zistíme, aká hlboká korekcia prebehne. Alebo možno túto rezistenciu prerazíme na prvýkrát? To by podľa IXa bol doslova zázrak.

Bitcoin TA 2: René

Náš obchodník René považuje, z weekly uhla pohľadu, BTC za momentálne silný. Rovnako ako IX však poukazuje na významnú rezistenciu v cenovej oblasti 5 300 USD (na Bitstampe).

Stop loss by obchodníci momentálne mali podľa Reného umiestňovať okolo ceny 4 900 USD.

Pokiaľ dôjde ku korekcii, pôjde sa dole až na hranicu od 4 100 do 4 200 USD. Tento support je zároveň veľmi dôležitou ochranou proti cenovému prepadu Bitcoinu späť do oblasti až 3 000 USD.

Zároveň je však možné, že ak prekonáme hranicu 5 500 USD, bude nás zaujímať priamo rezistencia na úrovni 6 300 USD.

Z pohľadu Reného to teda vyzerá na nerozhodnú situáciu a je potrebné pripraviť sa na obidva scenáre.

Bitcoin technická analýza 3: Jakub Kraľovanský

Jakub označuje apríl za veľmi špecifický a rozhodujúci mesiac. Všetci si pamätáme na obrovský percentuálny rast počas konca roka 2017, málokto si však už spomenie, že apríl 2017 bol pre kryptomenový trh aj úplným boomom. Ako ostatne vysvetľuje sám Jakub:

„Aj keď sa rok 2018 niesol v znamení medveďa, tak aj v roku 2018 sme si mohli užiť jeden mesiac, kedy trh pekne rástol. Áno, bol to apríl. Prečo?”

O tom už môžeme len špekulovať, ale možno to bude mať čo do činenia s Consensusom. Consensus je jedna z najdôležitejších a najväčších udalostí na krypto trhu. Hoci minuloročný dopadol negatívne, aj tak traderi a gambleri určite budú špekulovať na touto udalosťou.

V roku 2018 začal aprílový rast a breakout z trojuholníka. A aj tento rok sa to ako cez „kopirák” zopakovalo. Hoci nemám rád dlhodobé analýzy, aj tak si dovolím povedať, že apríl bude zelený a budeme rásť. Prvá silná rezistencia je v oblasti 5 800 – 6 000 dolárov. Bude veľmi dôležité pozorovať, či sa dokážeme dostať nad magických 6 000 a ešte dôležitejšie, či danú rezistenciu potvrdíme ako support.

„O Moone budem asi hovoriť, až keď sa BTC dostane nad cca 12 800 dolárov. Dovtedy budeme musieť prekonať množstvo rezistencií a prekážok!”

Boli sme už na dne? Veľmi ťažká otázka, avšak z krátkodobého hľadiska pár týždňov zrejme áno. Nezabúdajte však, čo sa stalo minulý rok v máji! Po peknom aprílovom raste, kedy prichádzali fundamenty a mysleli sme si, že medvedí market skončí, sme urobili nové dno. To isté sa môže stať aj teraz, a preto by som za potvrdenie bull marketu ruku do ohňa nedával. V každom prípade na pár dní a možno týždňov je nové dno zažehnané.

Zhrnutie:

Krátkodobo: Pôjdeme hore

Moon: V momente, keď sa dostaneme nad 12 800 dolárov

Dno: Z krátkodobého hľadiska nie, z dlhodobého uvidíme

Čo čítať ďalej?

Toto je hlavný dôvod prvoaprílovej mega pumpy Bitcoinu – Poznáme vinníka!?!

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Filip M.