Gigant IBM pridáva do svojho arzenálu blockchainových patentov novú implementáciu pre správu dát a interakciu autonómnych vozidiel. Patent bol publikovaný Úradom pre patenty a ochranné známky Spojených štátov.

Spoločnosť IBM, ktorá predtým registrovala rad patentov na rôzne vynálezy týkajúce sa autonómnych automobilov, zdôrazňuje, že systém blockchain môže účinne zlepšiť konfiguráciu SDV (self-driving-vehicle), čo umožňuje spoľahlivú kontrolu informácií a zároveň ochranu súkromia.

Komunikácia automobilov na blockchaine

Fungovať to má ako systém na blockchaine, v ktorom SDV (autonómne autá) spolupracujú a vzájomne si predávajú správania vodičov vozidiel. Patent najskôr opisuje rôzne parametre, ktoré môžu byť použité pre posúdenie správania okolitých vodičov, s využitím širokej škály technológií senzorov. Opisy môžu byť použité pre optimalizáciu hodnotenia rizík, na základe predpokladaných a skutočných manévrov okolitých vozidiel / vodičov.

Spoločnosť IBM si myslia, že by technológia blockchain mohla tento zložitý model uskutočniť s použitím environmentálnych analýz a modelov prognóz v reálnom čase. To všetko pri zachovaní súkromia ostatných.

Patent opisuje, ako môže SDV získať prístup k očakávanému správaniu blízkych vodičov v reálnom čase, pomocou aplikácie – napríklad skenovaním čísla ŠPZ ktorá sa nachádza blízko.

Záver

Iste zaujímavý patent, avšak papier toho znesie veľa, snáď sa teda za nejaký ten rok dočkáme reálneho využitia alebo aspoň testov.

Čo čítať ďalej?

Bude Rusko masívne investovať do BTC? Putinov analytik chce všetko oceniť v BTC

Tento článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance