Prejde Dogecoin na nový konsenzus?
Prejde Dogecoin na nový konsenzus? Zdroj: Shutterstock.com/Orpheus FX

Vitalik Buterin patrí k najvýraznejším a najuznávanejším osobnostiam vo svete kryptomien. Jeho nápady sú častokrát vypočuté a vedú až k aplikovaniu nápadu do praxe. Tentokrát sa vyjadrilblockchainu Dogecoin, ktorý by podľa neho mal urobiť zásadný krok.

Buterin okomentoval Dogecoin

Môže byť Dogecoin ďalším projektom, ktorý sa rozhodne prejsť na konsenzuálny model Proof-of-stake? Podľa Buterina je to nevyhnutné a žiadúce.

Spoluzakladateľ Etherea predniesol svoj názor na nedávnom kryptomenovom summite Mainnet 2022, ktorý organizovala spoločnosť Messari. Konkrétne sa venoval aj kryptomene Zcash, blockchainu na ochranu súkromia, ktorý by podľa Buterina mal ísť rovnakou cestou. Buterin sa touto myšlienkou zaoberal už v roku 2021.

Prečítaj si tiež: Profesionálny obchodník: „Situácia je naozaj zlá. Pre Bitcoin to nevyzerá moc dobre“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Dogecoin je aktuálne druhou najväčšou kryptomenou, ktorá funguje na staršom konsenzuálnom mechanizme Proof-of-work, a to hneď po Bitcoine. Buterinove slová sa ihneď prejavili v plánoch vývojárov siete. Predstavitelia Dogecoin Foundation sa vyjadrili, že nový konsenzus je súčasťou ich nadchádzajúcich plánov.

Buterin sa vyjadril aj k nedávnej aktualizácii The Merge, ktorá sa podľa jeho slov uskutočnila lepšie, ako sa očakávalo. Kanadský vývojár považuje škálovateľnosť za najdôležitejšiu otázku, ktorá musí byť v krátkej dobe vyriešená. Spoluzakladateľ Etherea na záver summitu prezradil aj najbližšie plány siete, ktoré sa zameriavajú najmä na zvýšenie odolnosti voči cenzúre a ochrane súkromia.

Súhlasíte s názorom Buterina, aby postupne známe kryptomeny postavené na konsenze Proof-of-work, prešli na ekologickejší Proof-of-stake? O svoj názor sa podeľte v komentároch.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance