Bitcoin je extrémne lacný
Bitcoin je extrémne lacný. Zdroj: Shutterstock.com/eamesBot

Bitcoin reagoval volatilne na zvýšenie úrokových sadzieb FED-om a za jediný deň sa cena hýbala v rozmedzí 9 %. Aj napriek krátkodobému poklesu sa trh okamžite spamätal a vymazal tento prepad len za dva dni. Takmer každý účastník trhu očakával, že FED zvýši úrokové sadzby o 75 bázických bodov, čo znamená, že očakávania boli zahnuté už v cene pred udalosťou.

Napriek tomu trh stále čelí neistote vzhľadom na ďalší vývoj globálnej ekonomiky. V tejto súvislosti hlavný komoditný stratég z Bloomberg Intelligence, Mike McGlone, naznačil, že Bitcoin klesol na extrémne nízku úroveň a môžeme ho dnes považovať za lacný. Vo svojom tweete povedal, že hlavná kryptomena stále zostáva bezpečným aktívom.

Zároveň sa komoditný stratég vyjadril aj na tému zvyšovania úrokových sadzieb. Aj keď cena Bitcoinu nereagovala príliš negatívne na posledné zvýšenie o 75 bázických bodov, McGlone očakáva, že investori budú musieť čeliť ďalším korekciám cien po zvyšok roka 2022:

„Čeliac úderom FED-u je nepravdepodobné, že by Bitcoin prekonal zvyšok tohto roka bez výraznejšieho poklesu ceny. Najšpekulatívnejšie a najbezpečnejšie aktíva na svete – bitcoiny a americké štátne dlhopisy, sú v extrémnej zľave,“ povedal.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Bitcoin dosiahne 100 000 dolárov

Z dlhodobého hľadiska stratég očakáva rastúci trend Bitcoinu na 100 000 dolárov. Verí, že Bitcoin je pripravený odštartovať nový bullrun, hneď ako pominú súčasné negatívne makroekonomické faktory. Rast aktív ako sú akcie a kryptomeny je v súčasnosti potlačený predovšetkým silným výkonom dolára v roku 2022.

Korekcia v najnižšom bode dosiahla 75 % a ide o najslabšiu majoritnú korekciu spomedzi všetkých predchádzajúcich. Dopyt po kryptomenách je stále nízky a aktivita v sieti tiež nenaznačuje obrat trendu. Dosiahnuť 100 000 dolárov nemusí byť pre Bitcoin až také náročné, no údaje naznačujú, že hlavnú kryptomenu čaká ešte dlhá cesta k dosiahnutiu tohto cieľa.

Mohlo by ťa zaujímať: Analytik Willy Woo: „Bitcoin je potláčaný politickou agendou a to ho brzdí“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance