Bitcoin je v ťažkej situácii
Bitcoin je v ťažkej situácii. Zdroj: Shutterstock.com/Sittipong Phokawattana

Bitcoin sa nachádza v zložitej situácii, ktorá sa ešte viac prehĺbila po vyhláseniach FED-u. Nálada investorov je na bode mrazu.

Bitcoin na tom nie je dobre

Profesionálny obchodník a analytik Josh Rager očakáva, že sa situácia na trhu s kryptomenami bude naďalej zhoršovať. Bitcoin po vyhláseniach Jeroma Powella klesol až na hranicu 18 150 dolárov, čo podľa Ragera nie je dobrým znamením.

Momentálne to pre Bitcoin naozaj nevyzerá moc dobre. Môžeme vidieť jasné odmietnutie rastúceho trendu a tak nevidím inú možnosť, ako pokles,“ uviedol Rager

Bitcoin sa bude podľa analytika aj v nasledujúcom období opierať o vývoj indexu S&P 500, ktorý sa v čase písania tohto článku spamätával zo správ z USA. FED sa opäť vydal smerom zvyšovania úrokových sadzieb a dosiaľ nemieni vo svojej monetárnej politike ustupovať.

Viac si môžete prečítať tu: Aktuálne: FED zvýšil opäť úrokové sadzby!

Historická korelácia s indexom S&P 500 bude podľa Ragera pre BTC veľkým problémom.

Už asi piatykrát sme sa v prípade Bitcoinu dostali na úroveň 18 000 dolárov a to nie je dobré,“ dodal analytik.

Svoj aktuálny pohľad na BTC zverejnil aj populárny kryptomenový analytik Rekt Capital, ktorý očakáva dosiahnutie dna v priebehu štvrtého štvrťroku 2022. Gareth Soloway, hlavný trhový stratég spoločnosti InTheMoneyStocks.com, očakáva pád až na 12 000 dolárov. V čase písania tohto článku sa cena BTC pohybovala na úrovni 18 600 dolárov.

Ktorá z týchto prognóz je podľa vás najviac pravdepodobná? Ide len o špekulácie, alebo nás skutočne ešte čakajú ďalšie tvrdé poklesy? O svoj názor sa podeľte v komentároch.

Čítaj ďalej: T-mobile uzavrel veľkú spoluprácu so známou kryptomenovou spoločnosťou!

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance