Cardano ADA smeruje na ATH. Zdroj: Shutterstock.com/Dennis Diatel

Od svojho historického maxima zo začiatku septembra viac-menej cena tokenu ADA iba klesala. Cena stále nezaznamenala signál na reverziu trendu, no ukazovatele predpovedajú, že trend sa čoskoro obráti. Súčasná korekcia sa až nápadne podobá na tú predošlú. Dosiahlo Cardano lokálne minimum, alebo budeme pokračovať ešte v korekcii?

Súčasná korekcia dosiahla úroveň niečo cez 40 %. Z dlhodobého hľadiska ide o bežnú korekciu, ktorá môže byť iba súčasťou dlhodobého rastúceho trendu. Dlhodobý rastúci trend Cardana ostal nezmenený a stále dosahuje vyššie lokálne minimá aj maximá. Objemy taktiež stagnujú na nízkych číslach, čo je predzvesťou vysokej volatility.

ADA/USDT 1D. Zdroj: TradingView
ADA/USDT 1D. Zdroj: TradingView

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Prečítaj si tiež – TOP 5 silných fundamentálnych kryptomien, ktoré by mal každý sledovať

ADA smeruje na nové ATH

Cena má na dennom grafe problém prekonať indikátor MA21 podobne ako tomu bolo v predošlom cykle. Na druhej strane však RSI indikuje kontakt s prepredanosťou, podobneako na predošlom dlhodobom lokálnom minime. Koniec korekcie sa teda blíži a pravdepodobne cena pôjde do nového rastúceho trendu.

To však neznamená, že reverzia nastane okamžite a je dosť možné, že prejdeme ešte jedným korekčným legom pred skutočným býčím trendom. Hlavná supportná zostáva v rozpätí od 1,70 $ až 1,80 $. Toto je v súčasnosti najviac medvedí scenár, kam by sa cena mohla prepadnúť a následne pokračovať v býčom trende. Po uzatvorení konečnej štruktúry cena ADA pravdepodobne prekoná ATH.

Mohlo by ťa zaujímať – Cardano chystá ďalšie masívne aktualizácie – predstavil ich Charles Hoskinson

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre