bitcoin-gold-delist

Podľa stránok Coinmarketcap je Bittrex 21. najväčšou kryptoburzou čo sa týka zobchodovaného objemu a piatou najväčšou čo do počtu ponúkaných obchodných párov. Z pohľadu obchodného páru BTG/BTC ide o desiatu najväčšiu kryptoburzu. Teraz sa však môže stať, že Bitcoin Gold z nej bude delistovaný, čo pre cenový vývoj tejto kryptomeny neveští pravdepodobne nič dobré.

Od prvého dňa bol Bitcoin Gold propagovaný ako ASIC rezistentný, pričom dev tím vyzdvihoval možnosť jeho ťažby prostredníctvom grafických kariet (GPU). V máji tohto roku však zažila táto kryptomena double spend attack, pri ktorom sa hackerom podarilo odcudziť viac ako 388 000 BTG. V čase útoku išlo o sumu približne 18 miliónov dolárov.

BTG tím má čas do 14. septembra

Napriek tomu, že nie je jasné, koľko búrz bolo útokom zasiahnutých (veľká väčšina známych platforiem ako Binance, Bitfinex, HitBTC, OKEx a iné, ktoré obchodné páry s BTG ponúkali), Bittrex zareagoval najstriktnejšie.

Mohlo by vás zaujímať: Veľký prehľad všetkých hackov zameraných na kryptomeny

Táto americká kryptoburza, sídliaca v Seattli, vyzvala Bitcoin Gold tím, aby zaplatil kompenzáciu vo výške viac ako 12 000 BTG. Pri aktuálnom kurze to činí približne 265 000 dolárov. Ako dôvod uvádza burza zjavnú nedbanlivosť voči rastúcej ASIC hrozbe zo strany BTG dev tímu.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

V prípade, že daná suma nebude uhradená, Bittrex pristúpi k radikálnemu kroku. Delistuje zo svojej ponuky všetky obchodné páry naviazané na BTG. Aby k tomu neprišlo, musí byť suma uhradená na účet burzy do 14. septembra 2018.

Ako reakciu na hrozbu vydal BTG tím stanovisko, kde sa uvádza:

„Spoločnosť Bittrex nás informovala o tom, že k tomuto rozhodnutiu ich priviedla neochota BTG tímu prebrať zodpovednosť za vzniknutú situáciu. Toto prevzatie zodpovednosti by znamenalo, že musíme Bittrexu zaplatiť 12 372 BTG na pokrytie straty, ktorá im vznikla. Neskôr nás informovali, že časť straty pokryjú z vlastných rezerv BTG a požiadali nás, aby sme zaplatili zvyšných 6 000 BTG. Ak to neurobíme, BTG bude z tejto burzy delistovaný.“

BTG vidí chybu všade, len nie u seba

Tím tiež dodal, že nie je ich chybou, že sieť Bitcoin Gold bola napadnutá ASIC zariadeniami, pretože vývojári stojaci za Bitcoin Gold nie sú zodpovední za bezpečnostnú politiku spoločnosti Bittrex. Ich názor, kto je za danú situáciu zodpovedný a kto má aj znášať následky, je jasný:

„Tí, ktorí získavajú príjmy z prevádzkovania súkromnej firmy, musia podstúpiť aj súvisiace riziká a sami sú nakoniec zodpovední za vlastnú bezpečnosť. Každý vie, že 51% a double-spend útoky boli vždy známym rizikom v svete PoW blockchainu. Útoky na burzy, ktoré sa odohrali v máji, neboli dôsledkom žiadnej chyby v BTG blockchaine alebo v jeho kóde. Za útoky nesú zodpovednosť výlučne útočníci samotní.”

Záver

Napriek tomu, že BTG dev tím podnikol kroky, ktoré by mali viesť k posilneniu ASIC rezistentnosti, táto kryptomena nezažíva práve úspešné obdobie. Jej cena pozvoľne klesá od decembra 2017, pričom aktuálne zaznamenáva stratu oproti ATH už takmer 96 %. Kým koncom minulého roku sa 1 BTG obchodoval za 479 USD, teraz je to len niečo málo cez 20 dolárov.

Aj keď volatilita v prostredí kryptomien je v porovnaní s inými trhmi značne vyššia, návrat BTG na svoje najlepšie hodnoty bude ťažký, ak nie rovno nemožný. A potenciálne delistovanie z Bittrexu mu v raste dozaista nepomôže.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroje:
bitsonline.com
ethereumworldnews.com
chepicap.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre