Bitmain sa stal EOS Block Producerom – je to dobrá správa pre platformu?

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Bitmain, spoločnosť, ktorá sa špecializuje na ťažbu kryptomien pomocou špeciálnych ASIC zariadení si zapísala ďalší úspech. Jej tím sa pred pár dňami stal jedným z 21 EOS Block Producerov (BP), ktorí majú za úlohu validovať transakcie v sieti a tým pádom mať podiel na zisku z ťažby.

Získajte exkluzívne členstvo na Trading11 iba za 10 € mesačne.

Čo všetko už Bitmain ovláda?

Čínska spoločnosť je známa tým, že prakticky dominuje na trhu s ASIC zariadeniami. Mimo toho, Bitmain v súčasnosti prevádzkuje aj AntPool, jeden z popredných svetových mining poolov zameraných na ťažbu Bitcoinu a Bitcoin Cash, čím ovláda približne 15% z celkovej hash power siete Bitcoin. Pobočka tejto spoločnosti, BTC.com kontroluje ďalších 23% celkovej ťažobnej sily.

Mohlo by vás zaujímať:  Bitmain chystá ASIC miner na ťažbu kryptomeny Zcash

Ak k tomu pridáme fakt, že Bitmain má aj podiel vo ViaBTC (ktorý ovláda približne 10% ťažobnej sily v sieti BTC), analytici upozorňujú, že táto čínska spoločnosť, ktorú založil Jihan Wu, sa približuje k nebezpečnej 51% hranici, ktorá by potenciálne mohla ohroziť stabilitu siete tejto najpopulárnejšej meny.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Vstup do EOSu

Svet kryptomien je pre Bitmain očividne mimoriadne lákavý, keďže po doterajšom zameriavaní sa prevažne na Bitcoin a Bitcoin Cash, upriamil svoju pozornosť na ďalšiu kryptomenu – EOS. Tento týždeň zverejnil tweet, v ktorom oznamuje, že sa stal jedným z 21 BP, ktorí budú schvaľovať transakcie v sieti EOS.

O procese voľby BP v sieti EOS ako aj o ich výhodách sme písali pred pár dňami na našom magazíne v článku: EOS – všetko čo by ste radšej nechceli vedieť.

Podľa informácií, ktoré zverejnil EOSAntPool, dostal od svojich priaznivcov viac ako 51 000 hlasov, čo by malo priniesť dennú odmenu vo výške 840 EOS. Pri aktuálnej cene v čase písania článku, kedy sa EOS obchoduje za 8.66 USD, to predstavuje denný zisk vo výške takmer 7.000 dolárov. Ročne by si táto spoločnosť teda len vďaka vstupu do EOSu prilepšila o ďalších vyše 2.5 milióna dolárov.

Záver

So známych hráčov však nie je Bitmain jediný, ktorý sa stal jedným z 21 EOS BP. Silné postavenie tu zaujala aj spoločnosť Bitfinex, hongkongská burza so šesť ročnou tradíciou. Jej podiel na odmenách za verifikovanie transakcií v sieti EOS je ešte väčší ako v prípade Bitmainu. Denne si totiž to prilepší až o 1020 EOS coinov.

Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
ethereumworldnews.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.