Bitmain CEO’s rezignujú na svoje pozície – má najväčší ťažobný gigant vážne problémy?

3
bitcoin bitmain logo

Prepad ceny kryptomien má závažné dopady na spoločnosti pohybujúce sa v tomto priestore. Mnoho firiem sa potýka s nedostatkom financií a problém sa výrazne dotýka i ťažiarov. Objavili sa zatiaľ nepotvrdené informácie, že najväčšia ťažobná spoločnosť Bitmain príde o svojich výkonných riaditeľov. 

Prepad si vyberá svoju daň

Čínske médium Odaily prišlo so zatiaľ nepotvrdenými informáciami, že v spoločnosti Bitmain končia obaja výkonní riaditelia. Jedným z nich Jihan Wu a druhým je Jenke Group. Odaily cituje zdroj priamo zo spoločnosti Bitmain, ktorý tvrdí, že odchod vedúcich pracovníkov je na spadnutie.

Zdroj taktiež tvrdil, že zamestnanci spoločnosti neboli spokojní s riadením spoločnosti. Zdá sa, že systém dvoch výkonných riaditeľov sa neosvedčil. Zatiaľ sa nevie, kto výkonných riaditeľov nahradí, ale podľa Odaily sa špekuluje len o jednom mene a tým by malo byť Wang.

Viac sa o spoločnosti Bitmain dozviete v článku – Bitmain a 3 nepríjemné fakty, o ktorých by ste mali vedieť

Odchod vedúcich pracovníkov môže byť indikátorom, že sa firma nachádza v ťažkej situácii. Už skôr sa totiž ukázalo, že Bitmain musel prepúšťať veľké množstvo zamestnancov. Bear market si tak veľmi pravdepodobne vyberá svoju daň, ktorá sa nevyhne ani tým najväčším gigantom.

Môže vás zaujímať – Bitmain údajne prepustil celý tým zamestnancov a tým to nekončí

Situácia môže byť kritická

Odaily taktiež informovalo o tom, že podľa nešpecifikovaných zdrojov zo spoločnosti Bitmain sa môže kompletne zastaviť všetko ťaženie. Kompletné zastavenie ťažobných operácií by mohlo zobrať približne 11% z celkového ťažobného výkonu siete.

Bitmain totiž tvorí tzv. mining pool, ktorý je známy pod názvom Antpool. Ťažobný pool je v podstate spojením síl rôznych ťažiarov, ktorí sú následne vďaka tejto spolupráci schopní generovať výrazne vyššie zisky, ako keby ťažili iba sami. Čínska spoločnosť pritom tento rok spustila i pool na ťažbu Etherea.

Viac sa dozviete tu – Pobočka Bitmainu, BTC.com spúšťa pool na ťažbu Etherea

Avšak nedá sa očakávať, že zastavenie ťažobných operácií Bitmain by bolo výraznou ranou pre BTC či ETH. Aj keby bola strata 11,8% výkonu siete určite výrazná, dá sa očakávať, že pre BTC nebude problém sa s touto situáciou vyrovnať.

Čakajú nás ťažké časy?

Bitmain môže byť prvou lastovičkou, ktorú budú nasledovať ďalší. Všetko bude záležať na tom, ako dlho bude trvať „krypto zima“ a taktiež aká bude tvrdá. Ťažba zatiaľ nijak výrazne postihnutá nebola. Naopak odvetvia, ako sú ICOs, zažívajú skutočne krušné časy.

Po obrovskom ICO boome v roku 2017 sa novo vznikajúce projekty stretli s tvrdou realitou. Výber peňazí už nie je ani zďaleka tak ľahký a nájsť ICO, ktoré by prinieslo zisk, je ako hľadať ihlu v kope sena. Mnohým projektom taktiež dochádzajú peniaze a dá sa predpokladať, že kým príde opäť významnejší rast, tak mnoho projektov skončí.

Viac informácií o investovaní do ICO v dobe bear marketu nájdete tu – Trhy krvácajú – ako investovať do ICO v týchto časoch? 
Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.
Tento článok je preložený z originálu, ktorý pre český Kryptomagazin napísal Adam K.

3
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
jonasasdasda Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
jonas
Guest
jonas

Bitcoin sa pomaly rozpadá. Aj keď viem, že niektorí budú argumentovať ako ho to neohrozuje zníži sa difficulty a podobne. Avšak takéto rany aj v očiach verejnosti robia dojem zlyhaného projektu. Lebo nič nedokázal v podstate za celú svoju existenciu. Len sa vyhypoval a teraz padá do záhuby. Medzi tým nič produktívne nedodal do spoločnosti. A nie nejde mi o FUD pôvodne aj mňa nadchol a bol som jeho zástanca. Nahradia ho lepší na trhu.

asdasda
Guest
asdasda

uz skor som pisal, ze BTC nie je vhodny na platby, bol ale prvy a to z neho robi nieco vynimocne, na platby bude pouzity coin, ktory nema obmedzene mnozstvo a je stavany na rychle platby, to znamena do 3 sekund a nie 10 min + potvrdene transakcie. Ludia, ktori sa pohybuju v danej oblasti urcite potvrdia, ze ako ulozisko hodnoty moze sluzit cokolvek, napr umenie, zlato, drahokami, nehnutelnosti atd. Len o tom treba nieco vediet.

jonas
Guest
jonas

Chápem kam smeruješ. Avšak umenie je jedinečné poskytuje jedinečný zážitok pretože každý umelec ten skutočný vytvára unikáty nadčasové, zlato má využitie v elektrotechnike, drahokamy majú využitie pri vytváraní napr. laserov atď, v nehnuteľnostiach sa býva. Ale aké je využitie BTC? Store of value je strašne málo. Store of value môže byť aj keď si nakúpim pozemok kde predpokladám nárast bonity a viem, že reálne zarobím pričom na tom pozemku môžem postaviť obydlie, firmu alebo dopestovať si jedlo. Ale čo garantuje pri BTC, že tým store of value aj reálne bude? Keď začínal ako platobná, decentralizovaná technológia to bolo super táto… Read more »