Top 10 kryptomien pod 10 USD kam investovať v roku 2019 – 1. diel

5
Kryptomeny, Top 10 kryptomien pod 10 USD kam investovať v roku 2019 – 1. diel

Rok 2019 by mohol byť konečne rokom, kedy sa kryptotrh stabilizuje a získa pevnejšie základy. Rok takmer uplynulý bol totiž skôr rokom bláznivých ICO, mnohých podvodov a hackov, extrémnej volatility trhu a nízkej miery úspechu kryptostartupov. Avšak aj napriek tomu existujú niektoré kryptoprojekty, ktoré by mohli dokázať veľké veci. Tu je pre vašu inšpiráciu zoznam top 10 najsľubnejších kryptomien pod 10 dolárov, kam by sa mohlo oplatiť investovať v roku 2019.

Disclaimer: Tento článok nie je možné považovať za investičné poradenstvo. Slúži iba na vytvorenie denného prehľadu vývoja trhu a na predstavenie rôznych scenárov vývoja trhu v budúcnosti. Pre profesionálne rady založené na technickej analýze, navštívte prosím web Trading11.com.

10. Ripple (XRP)

Nie je prekvapením, že hneď prvý na zozname je Ripple, končiaci rok 2018 na druhom mieste čo sa týka trhovej kapitalizácie. Ripple tak zosadil i Ethereum. Navzdory masívnemu trhovému poklesu v roku 2018 sa Ripple podarilo podpísať nové zmluvy o partnerstve s najlepšími svetovými finančnými inštitúciami a bankami, čo dokladá masové prijatie protokolu Ripple. Ripple je taktiež úplne imúnny voči predpisom SEC.

Viac o tejto kryptomene sa dozviete v niektorom z našich článkov, základné informácie nájdete tu: Čo je to Ripple a ako funguje?

9. TRON (TRX)

TRON je ďalší kryptoprojekt, ktorý nielenže prežil všetko, čo si naňho rok 2018 pripravil, ale urobil aj veľký pokrok. Hlavným cieľom TRONu je, stručne povedané, decentralizovať internet, ako ho poznáme. Tento rok TRON odkúpil BitTorrent a podarilo sa mu úspešne spustiť Project Atlas. Tým si zaistil miesto medzi najväčšími decentralizovanými sieťami na svete. TRON má ešte jednu obrovskú výhodu oproti mnohým iným kryptosieťam, je totiž schopný vykonať viac než 2,000 transakcií za sekundu.

Viac o tejto kryptomene sa dozviete v našich článkoch, základné informácie nájdete tu: Čo je TRON a ako funguje?

8. EOS (EOS)

Už od svojho založenia sa kryptomena EOS umiestnila ako priamy konkurent Etherea, pretože taktiež umožňuje vývoj, hostovanie a nasadzovanie tzv. dApps v komerčnom meradle. Rok 2018 bol rokom, kedy EOS dokázala, že je škálovateľnejšia a rychlejšia než Ethereum. Ďalším dôvodom, prečo sa EOS môže stať výnosnou investíciou v roku 2019, je skutočnosť, že od vývojárov nevyžaduje, aby sa naučili interný programovací jazyk (ako Ethereum, ktorý používa Solidity).

Viac o tejto kryptomene sa dozviete v niektorom z našich článkov, základné informácie nájdete tu: Čo je EOS a ako funguje?

7. CARDANO (ADA)

Cardano je platforma pre vývoj decentralizovaných aplikácií a zavádzanie inteligentných zmlúv, ktorá má náskok pred svojimi konkurentmi. Jedinečnou vlastnosťou kryptomeny Cardano je jej vrstvená architektúra, ktorá umožňuje robiť inteligentné zmluvy na inom „mieste“, než kde prebiehajú transakcie. To samo o sebe by malo byť veľmi dobrým odporučením pre strednodobé až dlhodobé investície.

Viac o tejto kryptomene sa dozviete v našich článkoch, základné informácie nájdete tu: Čo je Cardano a ako funguje?

6. IOTA (MIOTA)

IOTA je jeden z najobľúbenejších kryptoprojektov, ktorý je spájaný hlavne s novým fenoménom IoT, „Internet vecí“. Jeho jedinečná architektúra je navrhnutá tak, aby riadila extrémne rýchle transakcie na úrovni stroj-stroj. To stačí na to, aby sa IOTA stala jednou z najlepších možných investícií pre nadchádzajúci rok.

Viac informácií o tejto kryptomene nájdete v našich ďalších článkoch, základné informácie nájdete tu: Čo je IOTA a ako funguje?

Aby nebol článok taký dlhý, môžete sa tešiť na pokračovanie s TOP 5, ktoré vyjde zajtra.

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Zdroj: Coindoo.com

Tento článok je preložený z originálu, ktorý pre český Kryptomagazin napísala Denisa F.

5
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
K-FunSamuel SlavkovskýK-FunMarek Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Marek
Guest
Marek

hmm, pod 10 dolárov … to sa oplatí! 🙂

Samuel Slavkovský
Admin

😀

K-Fun
Guest
K-Fun

Nepochopil som čo má spoločné hodnota kryptomeny za 1 coin s….. čím? Investíciou? Či si kúpim za 10 dolárov BTC, XRP, PIGGY 🙂 to je predsa jedno koľko stojí 1 coin. Niekto sa môže pozerať na kapitalizáciu a špekulovať, že nízko kapitalizovaný coin môže mať oveľa väčšiu šancu rastu oproti vysoko kapitalizovaným, čo sa ale nemusí naplniť. Kryptomeny sa dajú deliť do rôznych skupín (teda okrem Bitcoin maximalistov, tí majú jasnú 1 skupinu), či už na platobné, technologické, viac alebo menej centralizované atď. atď., ale dať radu na investovanie do 10 kryptomien preto že sú pod 10 dolármi za coin…… Read more »

Samuel Slavkovský
Admin

Spoločné nemá nič. Ale toto je článok o kryptomenách pod 10 $. Jednoducho sme sa takto rozhodli a vybrali sme práve túto kategóriu.

K-Fun
Guest
K-Fun

Zaujímavá voľba 🙂 Ako nič proti, som rád že sa stále snažíte venovať kryptomenám a prinášate nové články