Bitmain IPO sa blíži – firma v Q1 2018 zarobila 1,1 miliardy $!

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Najúspešnejšia kryptofirma na svete Bitmain už nejakú dobu chystá vstup na akciový trh. Podľa najnovších informácií sa hodnota tejto firmy interne pohybuje okolo štrnástich miliárd dolárov, pričom relatívne nedávno v pre-IPO fáze to bolo „iba” dvanásť miliárd. Skorým investorom (napr. Sequoia Capital) sa tak ešte pred príchodom na burzu vytvorí poriadny zisk.

Ako si však obhájiť ohodnotenie 14 miliárd dolárov vo svete, kde väčšina finančníkov tvrdí, že Bitcoin nemá žiadnu „vnútornú hodnotu?” Ziskami! Bitmain počas roka 2017 vytvoril čistý zisk vo výške 1,2 miliardy dolárov. Ide o čistý zisk po zdanení!

Pre rok 2018 má Bitmain ešte odvážnejší plán. Očakáva zárobok v intervale 2-3 miliardy dolárov a zatiaľ sa mu to darí. Za prvý štvrťrok 2018 vykázal celkový zisk 1,1 miliardy. To je naozaj zaujímavé, keďže Bitcoin neustále klesá a ešte stále sa mu nepodarilo prelomiť dlhotrvajúci downtrend. Myslíte si, že Bitmain pri oznamovaní svojich ziskov hovorí pravdu, alebo si realitu prikrášľuje?

Je tiež vhodné dodať, že podľa auditu KPMG táto firma v roku 2017 vytvorila net margin 50% – to znamená, že z každého zarobeného dolára na svoj chod minula iba 50 centov.

Páči sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku, nech vám neuniknú ďalšie novinky zo sveta kryptomien. Prípadne sa prihláste na odber push-notifikácií (návod nájdete tu).

Čo robí Bitmain?

Bitmain je čínska firma, ktorá sa sústredí na ťažbu kryptomien a predaj ASIC-minerov (stroje určené na ťažbu). Väčšinu ziskov má vďaka (prakticky) monopolu na výrobu strojov určených na ťažbu Bitcoinu. Z veľkosti tejto firmy sa skutočne tají dych. Dokonca sa špekuluje, že Bitmain by čoskoro mohol úplne ovládnuť ťažbu BTC!

Bitmain sa blíži k ovládnutiu ťažby BTC

Okrem Bitocinu však Bitmain experimentuje aj s ďalšími kryptomenami. Nedávno oznámil, že sa mu podarilo vyrobiť miner určený na ťažbu Monera:

Bitmain oznámil nový Antminer X3 na ťažbu Monera

Úspešne tiež predáva ASIC miner na ťažbu Etherea:

Bitmain práve potvrdil Prvý Ethereum ASIC miner!

A chystá Zcash ASIC miner:

Bitmain chystá ASIC miner na ťažbu kryptomeny Zcash

Bitmain sa nedávno začal zaujímať aj o kryptomenu EOS a stal sa jedným z block producerov:

Bitmain sa stal EOS Block Producerom – je to dobrá správa pre platformu?

Zdroj:
bitcoinist.com