Kryptomena TRON Pred troma dňami zaznamenala výrazný pokles ceny. Po tom, čo na chvíľu dosiahla hodnotu 0,035 $ padla na 0,021 $. Dnes už zase rastie, ale tak výrazný prepad bol naozaj nečakaný. 

Prečo vlastne TRON rástol?

Pred tým, než rozoberieme dôvody nedávneho prepadu je vhodné okomentovať dôvody predchádzajúceho UP-rallye. Hype začal po tom, čo šéf TRON-u Justin Sun vyhlásil plány na spustenie Bittorent Tokenu (BTT). Tento token bude zalistovaný na Binance launcher a mal by reprezentovať decentralizovanú akciu služby Bittorent.

Pre tých, ktorí o tom ešte nepočuli, spoločnosť TRON Foundation pred pol-rokom kúpila službu Bittorrent za 140 miliónov dolárov. Report o akvizícii nájdete v tomto odkaze.

Ak by sa skutočne podarilo Bittorent presunúť na blockchain, bola by to menšia revolúcia. BTT by sa stal prvou aplikáciou bežiacou na blockchaine, ktorá sa aj reálne používa. Služba má v súčasnosti milióny užívateľov, čo sa nedá porovnať so súčasnými „úspešnými“ dappkami.

Hodnota TRON-u následne raketovo vystrelila a z ceny 1,7 centov sa behom pár týždňov vyšplhala na 3,5 centov. A potom prišlo nepríjemné vytriezvenie.

1D TRX/USD - Bitfinex
1D TRX/USD – Bitfinex

Potom to začalo padať

Sen mnohých investorov o mega-úspešnom TRON-e sa rozplynul vo chvíli, keď otvoril ústa bývalý zamestnanec TRON Foundation – Simon Morris.

Simon sa rozhovoril o situácii, v ktorej sa blockchain TRON-u nachádza. Vyhlásil, že v súčasnosti nemá dostatočnú rýchlosť a nezvládne spracovať tak veľký počet transakcií. Popravde, nie je to veľmi prekvapivé tvrdenie. Predsa len, rýchlosť je hlavným problémom dnešných blockchainov. Aj to je dôvod, prečo súčasné dapps nemajú veľa užívateľov.

Justin Sun má dobrý štýl, ale nič viac

Simon sa tiež nelichotivo vyjadril o šéfovi TRON Foundation. Podľa neho je to skvelý marketér, ktorý vie vytvoriť hype, ale nedokáže dostáť svojím sľubom.

„Je jasné, že Justin je veľmi dobrý v marketingu. Má skvelú a charizmatickú osobnosť. Bohužiaľ, v jeho tele nie je jediná technická kosť.“

Justin Sun sa zatiaľ k Simonovým vyhláseniam nevyjadril.

Môže vás zaujímať:

(článok pokračuje pod odkazom)

100 miliónov transakcií za pol roka a 50 aplikácií – toto sú výsledky TRONu

Trefná poznámka z Redditu

Na Reddite sa však objavil článok, ktorý trefne odpovedal na Simonove poznámky.

„Ten chlapík Simon Morris je poriadny *****. Napísal článok v ktorom tvrdí, že TRON nikdy nezvládne rýchlosť Bittorent tokenu. To znamená, že pán Morris je absolútne nekompetentný v tom, čo robí.“

Redditér v podstate naznačil, že za všetky problémy môže Simon Morris.

V skratke, Simon Morris mal na starosti projekt Bittorent. Vytvoril dlhodobú stratégiu, ktorej cieľom bolo integrovať túto službu do TRON ekosystému. Strávil šesť mesiacov vývojom BTT tokenu a teraz tvrdí, že na svete neexistuje blockchain, ktorý by to zvládol.

V podstate tak potvrdil, že je nekompetentný a minul obrovské množstvo času a zdrojov na projekt, ktorý nemá šancu na úspech.

Celý post z Redditu:

Reddit-Simon-Morris

Zdroje:
ccn.com
breakermag.com

1
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Libor Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Libor
Guest
Libor

„Investovať“ do tokenov je blbosť. Token si kúpim a vymením za službu v čase, keď tú službu budem reálne používať a zároveň to bude pre mňa ekonomicky výhodne. Zmysel „investovať“ do tokenov by to malo len vtedy, ak by tá služba nebola dostupná pre všetkých, ale iba pre obmedzený počet užívateľov. Podobne ako keď skúpi „investor“ vstupenky na finále ligy majstrov a potom ich predáva s prirážkou iným, ktorí si ich už nemôžu kúpiť, lebo sú už vypredané. A ak má token v sebe výhodu percentuálnej zľavy oproti fiatu a je to prístupné pre všetkých, tak sa cena tokenu rýchlo… Read more »