[Seriál] Kryptocelebrity – (12. diel) Jimmy Song, popredný softvérový vývojár

Kategorie: Novinky

Máme tú 12. časť o kryptocelebritách. Predstavili sme si rôzne osobnosti, od tvorcov kryptomien cez podnikateľov až po investorov. Rovnako sme sa pozerali aj na kontroverzné postavy, medzi ktoré patrí napríklad Roger Ver, ale najmä Mark Karpeles. V tomto článku sa budeme rozprávať o osobe, ktorá síce nie je kontroverzná, ale má minimálne veľmi striktné a konzervatívne názory o kryptomenách a najmä o Bitcoine.

Získajte exkluzívne analýzy a pohľady na trh za 10€ mesačne na webe Trading11

Zopár z týchto názorov si môžete prečítať v našom článku pod názvom Verejná spoveď kryptocelebrít, v ktorej odpovedal na otázky aj samotný Jimmy Song, o ktorom bude tento článok.

Život pred kryptomenami

Rovnako ako všetky doteraz nami predstavené osobnosti, aj Jimmy Song študoval na poprednej univerzite. Konkrétne ide o University of Michigan v Amerike, kde v roku 1998 získal titul z matematiky. Zaujímavé je napríklad to, že študoval nielen v Amerike, ale istý čas strávil aj štúdiom na univerzite v Budapešti, konkrétne na Technickej Univerzite Budapešť, kde sa opätovne venoval najmä matematike.

Nielen štúdium na tejto škole ho neskôr pripravilo na raketový vstup do sveta kryptomien. Jimmy Song mal predpokladov naozaj dosť. Tento softwarový vývojár je vo svojom odbore naozaj uznávaný. Venuje sa najmä Pythonu, ale aj HTML, čo však ani zďaleka nie je všetko. Má totižto certifikát z kryptografie, ktorý má síce oficiálne až od roku 2015, avšak sám venoval tejto téme pozornosť určite oveľa skôr.

Začiatky v kryptomenách

Jimmy Song bol súčasťou viacerých firiem, pričom takmer v každej z nich zastával tú istú pozíciu – softvérový vývojár alebo programátor. Pracoval pre firmy ako Idiom Technologies, Shoebuy.com, Gramify, Monetas alebo Paxos. Vo väčšine z týchto prác však nevydržal ani pol roka.

Oveľa dôležitejšie je však to, že všetky tieto pozície z neho spravili človeka, ktorý sa rozhodol nielen zaujímať sa o kryptomeny, ale aj vzdelávať o nich ľudí. Už viac ako rok a pol pravidelne píše blogy a vstupy o kryptomenách, ktoré uverejňuje na svojom profile na medium.com. Väčšinou raz týždenne v článku opíše niektorý problém alebo tému, ktorá sa spravidla týka najmä Bitcoinu.

Takisto sa rozhodol učiť aj programátorov a softvérových vývojárov, pre ktorých vytvoril a spravuje vlastný kurz. V tomto kurze sa venuje najmä Bitcoinu a blockchainu, ktorý sa snaží sprostredkovať svojim študentom technicky čo najdokonalejšie.

Blockchain Capital

Asi najvýraznejší vplyv má Jimmy Song na kryptokomunitu prostredníctvom Blockchain Capital. Ako Blockchain Capital sami uvádzajú, Jimmy Song je v ich tíme najmä preto, že má takmer 20 rokov skúseností, ktoré by Blockchain Capital vedeli využiť.

Odvolávajú sa najmä na fakt, že pomohol kvantám startupov v kryptomenovom priemysle. Ako príklad uvádzajú Monetas, kde bol poprednou osobou, ktorá viedla integrovanie Bitcoinu do daného projektu. Rovnako napríklad pracoval aj pre projekt Paxos, v ktorom pomohol s prepojením danej firmy s inštitucionálnymi entitami.

Záver

Nebojte sa, touto celebritou určite nekončíme. Uzavreli sme iba prvú desiatku z kryptoosobností, o ktorých si my myslíme, že sú nesmierne dôležité pre celý kryptosvet. Avšak takých ľudí je omnoho viac a preto sa im budeme venovať aj naďalej. Už čoskoro môžete očakávať ďalší článok tohto seriálu.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroje:
medium.com
everipedia.com
linkedin.com

Najčítanejšie články

1

Jeden z najväčších zamestnávateľov ohlásil masívne prepúšťanie

2

Na Slovensku vyrastie nové obchodné centrum. Poteší obyvateľov tohto mesta

3

Slováci, pozor. Falošný eshop je na nerozoznanie od originálu, no ide o podvod

4

Štát masívne zvyšuje dávky tej skupine ľudí, ktorá ich nepotrebuje

5

Známa banka porušila práva svojich klientov. Bez súhlasu presunula ich účty

PR články

Tento kryptomenový token bude pre slovenskú komunitu obrovským prínosom. Toto by ste o ňom mali vedieť

Marek Bednárik | 21. novembra 2023 Horúca novinka

V spolupráci s FinSystems. Globálny kryptomenový trh sa prebudil a viaceré indikátory naznačujú skorý rast Bitcoinu na nové tohtoročné maximá okolo 50 000 dolárov.

Kryptotrh rastie a Slováci sa tešia na zisky
Horúca novinka

Ultimátne spojenie sveta kryptomien a podnikania: Funkcie tejto appky vyrážajú dych

Henrieta Balázsová | 20. novembra 2023

V spolupráci s Wexo. Kryptomeny sa stále viac etablujú ako súčasť moderného obchodovania. Pre podnikateľov, ktorí chcú využiť túto príležitosť, je tu skvelá aplikácia umožňujúca obchodovanie s rôznymi typmi kryptomien.

Aplikácia Wexo Business je splneným snom každého podnikateľa