Bitcoin vysáva všetky zisky. Zvyšok trhu krváca

  • Bitcoin počas nedávneho rastu vysal väčšinu ziskov z trhu.
  • Tie kryptomeny, ktoré prekonali v raste Bitcoin, teraz krvácajú najviac.
  • Dominancia Bitcoinu opäť stúpa, keďže trh je v prudkom poklese.
Analýzy Bitcoin vysáva zisky z trhu
Bitcoin vysáva zisky z trhu. Zdroj: shutterstock.com/Atichat Wattanasin Stone/Cameron Thomsen
BITmarkets BITmarkets

Bitcoin má za sebou pozoruhodný cenový nárast a podarilo sa mu dosiahnuť nové historické maximum ešte pred halvingom. Všetci účastníci trhu očakávali, že ho budú nasledovať aj altcoiny. Tie v skutočnosti zaznamenali taktiež slušný vzostup, no napriek tomu sa altcoinový trh na Bitcoin nechytá.

Kryptomeny prudko klesli. Čo sa deje?

Najväčšia kryptomena na svete vypadla z bočnej štruktúry, ktorá trvala od začiatku marca a napokon neudržala support. Cena sa zrútila a stiahla so sebou celý trh. Ťažko posúdiť, čo bolo skutočným dôvodom, no mnohí pripisujú tento pokles napadnutiu Izreaela zo strany Iránu.

Zrejme ďalším dôvodom, prečo Bitcoin oproti zvyšku trhu jasne dominuje, je nedávne schválenie spotového ETF. Zisky sa sústreďujú na najväčšiu kryptomenu a inštitúcie vo veľkom investujú práve do Bitcoinu. Preto sa môže stať, že jeho dominancia už neklesne tak ako v minulosti.

Pokles BTC spôsobil omnoho silnejší prepad na altcoinoch. Za posledných 5 dní BTC klesol o 15 %, zatiaľ čo Ethereum o 24 %, XRP o 33 %, Cardano o 36 % a Solana o 36 %. Výsledkom je, že dominancia Bitcoinu prudko stúpla a pokračuje v rastúcej trajektórii.

Bitcoin sa prepadol

Bitcoin sa prepadol. Zdroj: TradingView

97%

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Binance a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

Bitcoin vysal z trhu zisky

Dá sa povedať, že Bitcoin vysal väčšinu ziskov a altcoiny sú na druhej koľaji. Ani bullrun celého trhu z prvého kvartálu túto situáciu nezmenil. Samozrejme, že existuje mnoho altcoinov, ktoré zaznamenali vyššie zisky ako BTC, avšak väčšinou išlo o nové projekty alebo o meme mince, ktoré teraz krvácajú najviac.

Klesne podľa vás Bitcoin ešte nižšie?

Loading ... Loading ...

Je dosť pravdepodobné, že pokles cien bude pokračovať aj v najbližšom týždni. Dominancia Bitcoinu bude naďalej rásť a altcoiny sa budú len prizerať. Každý očakával, že vzostup altcoinov bude aj naďalej dominovať tesne pred halvingom. Opak je pravdou a sme svedkami silnej korekcie.

Dominancia Bitcoinu neustále rastie

Dominancia Bitcoinu neustále rastie. Zdroj: TradingView

Zrejme vzniká unikátny cyklus kryptomien, aký sme ešte v minulosti nevideli. To ale vôbec nemusí predstavovať žiadny negatívny scenár. V histórii totiž taktiež každý cyklus mal svoje špecifiká a odlišnosti.

Mohlo by vás zaujímať: Toto sú 3 najväčšie prepady Bitcoinu v histórii

Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.