Čo očakáva v roku 2023 Kiyosaki?
Čo očakáva v roku 2023 Kiyosaki? Zdroj: Kiyosaki/YouTube a Shutterstock.com/Miha Creative

V roku 2023 by sme v prípade kryptomien mali byť svedkami aj dlho očakávaných regulačných zákonov, ktoré by mali formovať budúcnosť tohto odvetvia na najbližšie obdobie. Význam tejto zmeny vníma aj legendárny investor Robert Kiyosaki, ktorého názor prezentoval kryptomenový portál portál FinBold.

Robert Kiyosaki opäť nakupuje Bitcoin

Známy investor a spisovateľ je v prípade vlajkovej kryptomeny opäť naklonený k nákupom za aktuálne trhové ceny. Na svojom twitterovom účte uviedol, že očakáva rast Bitcoinu a má na to jednoduchý dôvod. Komisia pre cenné papiere a burzy podľa Kiyosakiho zlikvidovala veľkú časť altcoinov, vďaka čomu má Bitcoin zjavne navrch. Narážal tak na fakt, že Bitcoin je považovaný za komoditu.

Z Bitcoinu som veľmi nadšený. Prečo? Dôvod je jednoduchý. Bitcoin je klasifikovaný ako komodita podobne ako zlato, striebro a ropa. Väčšina kryptomien je však klasifikovaná ako cenný papier, takže očakávam, že budú pod útokom Komisie pre cenné papiere a burzy. Z tohto dôvodu budem nakupovať BTC,“ uviedol Kiyosaki.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

SEC. vs CFTC

Ktorý úrad bude mať pod kontrolou reguláciu kryptomien? Ak sa to podarí Genslerovi, ktorý je na čele SEC-u, pre odvetvie kryptomien to nebude príliš pozitívne. V opačnom prípade, ak bude regulácie riadiť Komisia pre obchodovanie s komoditnými futures, výsledok môže byť pozitívnejší. Na základe návrhu zákona z júna 2022 si však tieto úrady s veľkou pravdepodobnosťou rozdelia právomoci.

Robert Kiyosaki zostáva už dlhodobo naklonený nákupu najväčšej kryptomeny. Podľa jeho slov je však možné, že klesne až na hranicu 10 000 dolárov, čo bude zóna masívnych nákupov.

Prečítaj si tiež: Bitcoin za 250-tisíc: najšialenejšia predpoveď ceny kryptomeny na rok 2023