Zopakuje sa história? Február je považovaný za jeden z najlepších mesiacov pre kryptomeny

Novinky Bude február pre kryptomeny úspešný?
Bude február pre kryptomeny úspešný? Zdroj: shutterstock.com/Chinnapong/marekuliasz
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Z historického pohľadu je úplne bežné, že finančné trhy dosahujú v priebehu mesiacov odlišné výsledky. Platí to aj pre kryptomeny. Ktorý mesiac je pre digitálne aktíva najvýnosnejší? O tomto prehľade informoval portál Brave New Coin.

Ktorý mesiac je pre kryptomeny najlepší?

História kryptomien nám už dnes poskytuje zaujímavé údaje, ktoré nám môžu naznačiť výkonnosť jednotlivých mesiacov počas roka. Aktuálny mesiac február patrí z hľadiska výkonnosti bitcoinu k jedným z najlepších mesiacov v roku.

Môže sa však história zopakovať aj tento rok? Za posledných 12 rokov sa cena BTC počas tohto mesiaca zvýšila v priemere o viac ako 13 %. Takáto konzistentnosť nie je viditeľná pri žiadnom mesiaci. Ak sa však pozrieme na najväčší cenový rast, najúspešnejšími mesiacmi sú apríl a november.

Výkonnosť bitcoinu

Výkonnosť bitcoinu. Zdroj: bitcoinmonthlyreturn.com

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Február má ešte jeden špecifický deň, kedy sa bitcoinu nezvyčajne darí. Tým dňom je 14. február, teda Valentín.

Bitcoin na Valentína

Bitcoin na Valentína. Zdroj: reddit

Až 11 rokov trval trend, kedy bitcoin na Valentína dosiahol lepší výsledok ako z predošlého roka. Tento trend sa však prerušil v minulom roku, keďže cena bitcoinu bola na úrovni 42 250 dolárov, čo je menej ako v roku 2021. S veľkou pravdepodobnosťou sa tento scenár zopakuje aj tento rok, keďže aktuálne sa cena pohybuje na úrovni 23 021 dolárov.

bitcoinu sa pred nedávnom vyjadril aj legendárny obchodník Peter Brandt, ktorý na grafe vlajkovej kryptomeny spozoroval nezvyčajný útvar. Informoval o tom kryptomenový portál u.today.

Tento útvar je známy pod označením „dvojstenný otočný vzor”, ktorý však na grafoch nevidíme príliš často.

Brandt na základe tejto analýzy predpovedá, že sa bitcoin dostane až na hranicu 25 000 dolárov, ktorá je však považovaná za silnú rezistenčnú oblasť a taktiež aj za lokálne maximum.

Čítaj ďalej: Peter Brandt: „Bitcoin formuje útvar, ktorý vidíme raz za niekoľko rokov”