Bitcoin odštartuje masívny rastúci cyklus
Bitcoin odštartuje masívny rastúci cyklus. Zdroj: shutterstock.com/Costello77/Wit Olszewski

Jeden z najsledovanejších kryptomenových analytikov očakáva, že bitcoin už čoskoro odštartuje dlhodobý rastúci cyklus, na ktorý zareaguje aj ethereum. Pohľad Michaëla van de Poppeho zverejnil kryptomenový portál Daily Hodl.

Bitcoin je veľmi blízko masívneho rastu

Michaël van de Poppe sa opäť podelil o svoj pohľad na  kryptomenový trh. Tentokrát sa na svojom twitterovom účte vyjadril k dvom najznámejším kryptomenám, ktorými sú BTCETH.

Je skutočne zábavné zamyslieť sa nad tým, že sa o pár rokov budeme smiať zo súčasných cien BTC a ETH. Sme na úplnom začiatku masívneho rastúceho cyklu,“ poznamenal Michaël van de Poppe

Ak sa pozrieme na názory ďalších analytikov, väčšina z nich očakáva opačný scenár alebo minimálne krátkodobú korekciu. V prípade Michaël van de Poppeho bude veľmi dôležité, ako jednotlivé kryptomeny zareagujú na makroekonomické výsledky počas najbližších týždňov.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Investori by podľa známeho obchodníka mohli v tomto roku úplne zmeniť rétoriku, čím by sa ich pohľad na kryptomeny rapídne otočil. Okrem dvoch najznámejších kryptomien očakáva tento analytik rast aj v prípade niektorých altcoinov.

Viac o jeho analýze na rok 2023 si môžete prečítať v našom článku: Michaël Van De Poppe očakáva rast týchto kryptomien.

Žiadny rast, ale prepad

V súčasnom trhu je naozaj zložité predpovedať možný vývoj. Ako už bolo viac krát spomenuté, analytici sa len ťažko dokážu zhodnúť.

Benjamin Cowen si myslí, že bitcoin nedokáže udržať súčasnú úroveň, takže by sme mali očakávať masívnejší pokles. Jeho slová zverejnil portál Daily Hodl. Podľa Cowena sa súčasná situácia podobá tej z roku 2020.

Ak si spomeniete na to, čo sa stalo v roku 2020, tak v prvom štvrťroku išlo o veľmi krátku recesiu. Stále si pamätám, že v tomto období všetci tvrdili, že príde masívny rast. Opak bol pravdou. Stalo sa to presne v období, keď sa trh krátku dobu nachádzal v recesii, čiže niečo podobné ako dnes,“ dodal na záver Cowen.

Viac si môžete prečítať tu: Analytik bije na poplach – bitcoin neudrží súčasné hodnoty, čaká nás prudký prepad