Bitcoin ide na maximum
Bitcoin ide na maximum, zdroj: shutterstock.com/Autor: Jin Odin

Bitcoin v závere minulého týždňa zažil viac ako 10 % korekciu. Po veľkom raste, ktorý sme tu mali posledné týždne, tento pohyb na grafe prakticky nič nezmenilo. Polovičku poklesu dokonca už počas dnešného dňa zmazal a opäť ide na historické maximum.

Prakticky sa opakuje to, čo môžeme na grafe sledovať už takmer 2 roky. Cena Bitcoinu až na niekoľko lokálnych výkyvov, ktoré ale boli obvykle do dňoch, či týždňov zmazané, šialene rastie. Ani aktuálne silná rezistencia na 67 000 USD, kde sme mali minulé maximum, nemusí zastaviť rozbehnutý vlak. Podľa optimistických predpovedí a rôznych modelov by cena Bitcoinu mohla už tento rok dosiahnuť hodnotu 100 000 dolárov.

Prečítaj si aj: Podľa tohto indikátora Bitcoin už tento rok pôjde na 100 000 dolárov

Bitcoin rastie
Bitcoin rastie, zdroj: tradingview.com

Chceš nakúpiť a obchodovať kryptomeny? Burza Binance je aktuálne najlepšie hodnotenou burzou na svete s veľmi lacnými poplatkami za nákup. Vytvor si teraz účet cez náš >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Bitcoin – bude ďalej rásť?

Schválenie veľkých ETF fondov, či stále väčšia popularita najznámejšej kryptomeny sú hnacím palivom k rastu. Ku akceptovaniu Bitcoinu ako reálneho štátneho platidla sa pripojili aj prvé štáty. V roku 2017 to bolo prvýkrát Japonsko, ktoré uznalo Bitcoin ako možné alternatívne platidlo. Tento rok sa pridal aj Salvádor, ktorý, mimochodom, nemá svoju štátnu menu. Občania používajú iba dolár a bitcoiny. Potenciál k rastu tak naďalej zostáva veľmi vysoký z dlhodobé pohľadu.

Prečítaj si aj: Hodlujte Bitcoin aspoň 10 rokov – môžete byť milionári

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre