Prečo kúpiť Bitcoin
Prečo kúpiť Bitcoin, zdroj: shutterstock.com/Autor: Tapati Rinchumrus

Bitcoin sa aktuálne nachádza tesne pod historickým maximom. Altcoiny, naopak, mierne zaostávajú. Avšak aj naďalej sa môžeme rozprávať o tom, že väčšina mincí urobila za posledný rok desiatky až stovky percent. Preto je na mieste otázka: dáva ešte stále zmysel kupovať Bitcoin?

4 roky dozadu skoro nikto kryptomenám neveril. S odstupom času ale stále viac a viac získavajú na popularite. Aktuálne je hodnota všetkých bitcoinov takmer vyššia, ako celková hodnota zásob striebra po celom svete. Toto by asi 10 rokov dozadu málokto čakal. Vo filme Pán prsteňov málokto dával nádeje takému malému národu ako sú Hobiti, že zachránia celý svet. Presne tak sa aj stalo. Niečo podobné zažívame posledné roky aj pri Bitcoine. Možno to nie je a ani nikdy nebude svetová mena. Možno sa veľmi ťažko používa a práve bankové účty sú lepšie na presun peňazí. A možno Bitcoin ani nie je taký dobrý udržateľ hodnoty, ako sa o ňom hovorí. Čo je ale fakt, tak určite niekoľkokrát prekonal očakávania známych analytikov.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Bitcoin nemá potenciál???

Ani sociálnym sieťam či internetu sa nedávali veľké nádeje na úspech. Ľudom ale tieto technológie dávajú zmysel a sami dali internetu či napríklad Facebooku svoju vlastnú hodnotu. Keď porovnáme internet s Bitcoinom, tak je to prakticky to isté. Každá z týchto technológií rastie a prináša riešenia pre reálneho človeka. Takto o 10 rokov sa možno budeme všetci pochybovačom smiať, keď cena Bitcoinu bude napríklad o 100-násobne vyššie. Ťažko predpovedať cenový vývoj, prípadne ho porovnávať s minulosťou. Avšak nepotrebujeme byť nejak veľkí odborníci, aby sme posúdili, akú reálnu hodnota má Bitcoin. V cene je to aktuálne 63 000 dolárov, reálna však môže byť nevyčísliteľná.

Môže ťa zaujímať: Podľa tohto indikátora Bitcoin už tento rok pôjde na 100 000 dolárov

Bitcoin porovnanie s internetom
Bitcoin porovnanie s internetom, zdroj: twitter.com/BTC_Archive

Aký je potenciál Bitcoinu?

Vráťme sa iba do roku 2017, keď cena Bitcoinu bola na historickom maxime. Kto práve v tento moment nakúpil, tak možno si mohol lámať hlavu. Teraz, keď je Bitcoin vo viac ako 3-násobnom zisku, tak môžeme dávno zabudnúť na toto nesprávne rozhodnutie. Už iba rozhodnúť sa nakúpiť na úplne najhoršom mieste nám mohlo priniesť veľké zhodnotenie, čo je oveľa viac, ako sa iba pozerať a neinvestovať.

Prečítaj si aj: Hodlujte Bitcoin aspoň 10 rokov – môžete byť milionári

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre