Spadne Bitcoin na 10 000 dolárov? Zdroj: Shutterstock.com/leksiv

Tak a je to tu. To o čom sa dlho hovorilo a boli na danú tému aj rôzne analýzy, sa naozaj stalo. Bitcoin padol pod 10 000 dolárov a FUD sa začína prudkou rýchlosťou šíriť ďalej. Samozrejme, to, že Bitcoin narástol z 3 000 dolárov na 14 000 dolárov sa v mainstreamových médiách takmer nepísalo. Ale akonáhle Bitcoin padne dole (čo i len o štvrtinu svojho predošlého rastu), tak všetci už predpokladajú prasknutie bubliny a záhubu pre Bitcoin. Nejde však pritom iba o obyčajnú korekciu?

Korekcia a čo potom?

Bolo veľa ľudí, čo avizovalo, že po prekročení hranice 12 400 dolárov nás čaká korekcia niekde k hladine 9 000 dolárov. Samozrejme, že bolo aj veľa takých, čo si mysleli, že sa pôjde na 15 000 dolárov alebo dokonca útočiť na nové ATH. Avšak už teraz je jasné, že pravdu mala strana, ktorá zastávala názor korekcie.

Bitcoin sa dnes prepadol pod 10 000 dolárov, ale aktuálne sa šplhá opäť nad, keď osciluje  okolo 10 100 dolárov. Cena je aktuálne veľmi volatilná a preto investícia do Bitcoinu (pokiaľ neobchodujete s jasnou stratégiou alebo nejdete na dlhodobý hold) môže byť veľmi riskantná. Na druhú stranu, altcoiny akoby stratou Bitcoinu získali. Paradox, ktorému sa v kryptomenovom svete často „nadáva“ aj sezóna altcoinov.

Príde už konečne sezóna altcoinov?

Tento rok sa o začiatku alt sezóny hovorilo minimálne počas 3 rôznych udalostí. Bolo tak zhruba vo februári, následne v apríli a potom aj začiatkom júna. Niekoľko odborníkov a obchodníkov to videlo na začiatok alt sezóny.

Avšak skutočné náznaky prišli až teraz. Bitcoin aktívne strácal na hodnote a išiel do korekcie, ale altcoiny sa držali v zelených číslach. Znie to ako „učebnicová poučka“ o tom, čo je alt season. Ale treba si dávať pozor na to, že napríklad dominancia Bitcoinu sa stále drží na 60 % (aktuálne 60,6 %). Ak by sa však Bitcoin dominancia dostala pod túto hranicu, tak by to mohol byť veľmi dobrý indikátor toho, že sa na scénu tlačia altcoiny (za predpokladu, že cena Bitcoinu nebude rásť).

Záver

Bitcoin síce vyzerá, že sa aktuálne snaží ožiť a udržať sa nad 10 000 dolármi, avšak pokiaľ ho medvede už raz dostali pod túto hranicu, budú sa o to pokúšať znova. Dá sa preto očakávať, že práve okrúhla cena 10 000 dolárov bude slúžiť ako support a rezistencia zároveň, okolo ktorej sa bude zvádzať nemilosrdný súboj býkov a medveďov aj v najbližších hodinách (dňoch).

Čo čítať ďalej?

Summit G20 je za nami – priniesol niečo zaujímavé aj pre kryptomeny?

Zdroje:
newsbtc.com

cryptopolitan.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.