Regulácie kryptomien krajinami v G20
Regulácie kryptomien krajinami v G20. Zdroj: Shutterstock.com/Maxx-Studio

Dlhoočakávaný Summit G20 je za nami. Vedelo sa o ňom pomerne dlho a takisto sme vedeli, že sa počas neho budú preberať aj kryptomeny. Stalo sa tak aj v skutočnosti? Dohodli sa na niečom predstavitelia 20 štátov alebo sa pri kryptomenách vôbec nič nezmenilo?

Kryptomeny nie sú hrozba

Stanovisko, ktoré tu je už poriadne dlho a evidentne sa nemení. Po Summite G20 opäť vzišlo, že kryptomeny aktuálne nie sú vnímané ako akákoľvek hrozba pre monetárnu politiku akéhokoľvek štátu. Dokonca by mal vývoj na tomto poli predstavovať benefity pre ekonomiku celého sveta.

Rovnako na summite svetoví lídri kvitovali prácu Financial Action Task Force (FATF). Taktiež sa členovia summitu zaviazali, že budú pomáhať tejto organizácii pri tom, aby rôzne regulácie voči kryptomenám boli už čoskoro spustené.

V oficiálnom stanovisku takisto stálo, že aj práca organizácie Financial Stability Board (FSB) stojí za obdiv. No a hádajte čo táto organizácia plánuje? Pozorne sledovať kryptomeny. Ale treba určite zmieniť aj to, že sa decentralizovaná technológia má posúvať vpred aj pod drobnohľadom tejto inštitúcie, ktorá by jej mohla pomôcť.

Blockchain môže pomôcť všetkým

Vážne? Naozaj? To im to naozaj toľko trvalo, aby si až teraz uvedomili, že blockchain a technologické inovácie za kryptomenami môžu pomôcť celému finančnému systému? No, pravdepodobne asi potrebovali iba čas. A ten nastal až teraz.

Politici, ekonómovia a bankári sa na summite v Osake vyjadrili, že z tejto technológie by mohli benefitovať nielen fanatici a podporovatelia kryptomien. Podľa oficiálneho vyhlásenia z tohto summitu by z blockchain technológie mohla profitovať aj globálna ekonomika a finančný systém.

Záver

Toto vyjadrenie však z veľkej časti iba opakuje to, čo už povedali japonskí ministri po stretnutí vo Fukuoke v Japonsku. Konalo sa dňa 9. júna a takmer všetky vyjadrenia, ktoré boli uverejnené v tom čase, boli zopakované a zverejnené aj teraz ľuďmi z G20 summitu.

Čo čítať ďalej?

Obchodovanie pomocou geometrie – trojuholníky – Denník 3.týždeň

Zdroje:
cointelegraph.com
theblockcrypto.com
news.bitcoin.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.