Obchodovanie na telefóne
Obchodovanie na telefóne. Zdroj: shutterstock.com/Kovalova Olena

Tento týždeň sme prebrali supporty, rezistencie, trendové čiary a breakouty spolu s breakdownami. Dnes ma ale nečaká nič nové, keďže je sobota a to znamená, že ma čaká ďalšia skúška. Ako som pri nej obstál? To už posúďte vy.

DOGE/BTC

Ako som naposledy sľúbil, tak dnes sa pozriem na pár DOGE/BTC po vyžiadaní od jedného z vás. Pozriem sa teda na kryptomenu Doge na burze Bittrex na dennom grafe. Dali sa na ňom však nájsť princípy a indikátory, ktoré sme sa dodnes učili?

Zdroj: tradingview.com

No, tak teda graf vyzerá z môjho pohľadu (ako totálneho laika) nasledovne. Modrou čiarou som vyznačil dlhodobý support, ktorý sa v minulosti už niekoľkokrát preukázal ako najnižšia suma, ktorú DOGE dosiahne (zhruba 15 Satoshi). A môže to byť práve tento support, ktorý budeme čoskoro testovať, pretože support na hladine 35 Satoshi (červená čiara) nevydržal a cena prerazila dole (breakdown zobrazený vo fialovom kruhu). Trendovka (žltou farbou) nás takisto posiela smerom dole, takže pokiaľ nepríde k zvýšeniu objemov a prerazeniu tejto trendovej čiary, tak by som neočakával zisky z držania alebo long pozície pri tomto menovom páre.

BTC/USD

A samozrejme analýza tohto páru nemôže chýbať. Bitcoin sa aktuálne hýbe pomerne šialene a tak berte, prosím, môj graf s veľkou rezervou. Ak máte akékoľvek komenty, výhrady alebo rady, neváhajte sa o ne podeliť! Ja a určite aj iní nováčikovia v obchodovaní sa určite potešíme.

Zdroj: tradingview.com

Takže ako to vyzerá mojimi očami? Celkom zmätočne. Bitcoin mi vždy dá poriadne zabrať a to najmä v takomto prípade (a keď zoberiem do úvahy, že som preberal zatiaľ iba trendovky a sviečky), kedy Bitcoin naozaj robí poriadne skoky smerom hore a dole. No ale to najvážnejšie, čo na grafe moje neskúsené oko vidí, je veľký pokles na objemoch (modrá šípka), čo môže viesť k poklesu, ale rovnako aj k fake breakoutom/breakdownom.

Rovnako podstatná je aj zelená trendová čiara, na ktorej je hneď niekoľko dotykov (najmä s knôtmi). A keďže sa zatiaľ Bitcoin pod ňu nedostal, tak dôležité by malo byť najmä to, ako sa popasuje s aktuálnou rezistenciou (červená čiara) niekde okolo hladiny 12 880 dolárov. Pomôcť by mu pritom mal support (žltá čiara na úrovni 11 730 dolárov). Ak by sa aj BTC podarilo dostať nad spomínanú rezistenciu, tak na úrovni 14 300 dolárov nás čaká ďalšia, oveľa silnejšia rezistencia.

Záver

Rád by som ešte upozornil najmä nováčikov na to, že zelená trendová čiara a červená rezistencia nám aktuálne vytvorili takzvaný trojuholník. Čo ten trojuholník značí a ako sa dá interpretovať v rámci technickej analýzy? To sa budeme učiť už od pondelka!

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.