Bitcoin oslavuje 13 rokov
Bitcoin oslavuje 13 rokov, zdroj: www.shutterstock.com/WEIBELChristophe

Prešlo 13 rokov a Bitcoin sa dnes obchoduje za viac ako 60 000 dolárov, čo je neuveriteľných 7 749 999 900 % odo dňa jeho existencie.

Môže ťa zaujímať: Spoluzakladateľ Applu Steve Wozniak kritizuje americký dolár a optimisticky opisuje Bitcoin!

Všetko najlepšie, Bitcoin!

Takzvaný „White Paper” oslavuje trinásť rokov svojho „narodenia“ po tom, ako bol poprvýkrát zverejnený 31. októbra 2008. Anonymnou osobou alebo skupinou ľudí, ktorá Bitcoin vytvorila, sa prezentuje ako Satoshi Nakamoto.

Hlavnou úlohou tohto dokumentu bolo opísať tento elektronický hotovostný systém Peer-to-Peer. Predvídal potrebu online platobného systému pomocou peer-to-peer, ktorý je samosprávny, bezpečný a má obmedzené množstvo. Bitcoin bol oficiálne vypustený 3. januára 2009, kedy Bitcoin stál 0,0008 dolára!

Zo začiatku bol Bitcoin vnímaný ako hrozba tradičným finančným inštitúciám. Trinásť rokov podpory a dôvery kryptokomunity, samozrejme taktiež rastúca užívateľská „základňa”, urobili z Bitcoinu jednu z najziskovejších a najprogresivnejších investícií v digitálnom svete.

Tým, že sa bitcoinový ekosystém pomaly približuje k svojmu maximálnemu počtu (21 miliónov BTC), komunita vývojárov bude musieť upraviť existujúce pravidlá, aby naďalej stimulovala ťažiarov, ktorí potvrdzujú a verifikujú Bitcoinové transakcie na blockchaine.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Ďakujeme, Satoshi Nakamoto

Napriek pretrvávajúcemu odporu mnohých vlád a regulátorov, práve tento rok predstavuje začiatok bitcoinovej éry. Tento príklad môžeme vidieť v El Salvádore. Z dlhodobého hľadiska Bitcoin bude schopný pomôcť krajine a jej nie veľmi ideálnej ekonomike. Ostatné krajiny, a to najmä v Južnej Amerike, zvažujú podobné kroky.

Úspechy Bitcoinu a lákavosť investovať doňho naďalej priťahuje ľudí doslova zo všetkých oblastí. Ako príklad je najlepšie uviesť najbohatšieho muža planéty, CEO Tesly Elona Muska, ktorý neustále preukazuje podporu kryptomenám. Dávnejšie tvrdil, že nieje už možné zastaviť či zničiť Bitcoin, ale je možné spomaliť jeho vývin vtedy, keď sa o to budú snažiť samotné vlády.

Musk tiež verí, že „kryptomena je zásadne zameraná na zníženie moci centralizovanej vlády”, čo môže byť jedným z hlavných dôvodov pomalej miery prijímania Bitcoinu.

Čítaj ďalej: Základné pojmy v tradingu – druhy obchodov a analýz

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre