Šéf belgickej centrálnej banky - Bitcoin nie je mena
Šéf belgickej centrálnej banky - Bitcoin nie je mena,zdrom: www.shutterstock.com/Andreanicolini

Tento týždeň bol veľmi zaujímavý. Zaznamenali sme historické maximá, relatívne masívnu korekciu (i keď čakali sme väčšiu) a dnes to už zase rastie ostošesť. Na trhu s kryptomenami je teoreticky viac než 600 miliárd dolárov a mnohí zaujímaví ľudia cítia potrebu sa k nemu vyjadriť. Naposledy si svoju dušu v rozhovore vylial šéf Belgickej centrálnej banky – Jan Smets – Bitcoin nie je mena!

“Nie je stabilný, ako euro. Prestaňme ho volať menou. Narozdiel od eura, Bitcoin nemá centrálnu banku. Aj keby bolo v investovaní do Bitcoinu iba malé riziko, reálne tu hrozí destabilizácia súčasného finančného systému.”

(Ne)pochopenie hlavnej myšlienky

Zdá sa, že Jan Smets vymenoval všetky závažné argumenty, ktoré radi spomínajú aj fanúšikovia kryptomien. Áno, Bitcoin nemá centrálnu banku, pretože je decentralizovaný a tým pádom (teoreticky) nezávislý na akejkoľvek autorite. Áno, Bitcoin má potenciál destabilizovať sučasný prehnilý finačný systém a áno, Bitcoin nie je stabilý. Bitcoin rastie a to veľmi rýchlo.

Navyše, centrálne banky by čoskoro mohli začať nakupovať kryptomeny ako hedge. Je teda otázne nakoľko Jan Smets naozaj vyjadruje svoje obavy a nakoľko sa iba snaží zmanipulovať verejnosť. Každopádne, my sa verejnosť manipulovať nesnažíme a nájdete nás aj na facebooku. Tak nám tam dajte like, ak sa vám naša stránka páči 🙂

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre