Bitcoin je v apríli nerozhodný a konsoliduje v kľúčovom pásme

0

Veľkonočná akcia! VIP, Signály a Kurzy, všetko so zľavou 50%

  • Trading11 VIP – základné analýzy, týždenné streamy a postrehy zo sveta kryptomien
  • Trading11 Signály – Prístup do VIP, k tomu viac streamov, LIVE chat na discorde a hlavne signály na nákup a predaj (nie len) kryptomien

Bitcoin je aj po Veľkej noci nerozhodný a ešte stále trhu nedal poriadny signál na rast. Niektoré veľké altcoiny už vystrelili, Ethereum takmer každý deň posúva historické maximum a Binance Coin dokonca testuje hladinu 400 USD, no dokým nezačne stúpať aj BTC, bude to také nepresvedčivé.

Bitcoin našiel nové ekvilibrium a konsoliduje pod cenou 60 000 dolárov

Zdá sa, že konsolidačné pásmo 56-60 tisíc dolárov vyhovuje drvivej väčšine trhu. Coiny teraz pri malom volume na burzách menia majiteľov. Mnoho traderov vyberá zisky, iní zas nakupujú. Každý pohyb mimo tohto pásma za posledný mesiac skončil odrazom.

4h BTC/USD - Bitstamp
4h BTC/USD – Bitstamp

Krátkodobý graf toho veľa neukazuje. Je z neho však jasné, že o ďalšom väčšom pohybe pravdepodobne rozhodne nejaký silný fundament. Ak bude pozitívny, môžeme sa tešiť na nové historické maximum. Ak negatívny (ako zákaz kryptomien v nejakej dôležitej krajine alebo prehnane tvrdé regulácie), v hre bude ďalší pokles. Možno iba na úroveň januárového maxima (42 000 USD) a možno ešte nižšie.

Možno vás bude zaujímať taký bezvýznamný fakt, že Bitcoin je už 10 dní biliónovým aktívom. Zn. hodnota všetkých Bitcoinov v obehu presahuje 1000 miliárd dolárov. Celý trh s kryptomenami dokonca prevyšuje dva bilióny a približuje sa kapitalizácii spoločnosti Apple.

Môže vás zaujímať: Skutočný rast BTC ešte len začne! – TOP model trhu predpovedá cenu $300 000

Chcete kúpiť Bitcoin alebo nejaké iné kryptomeny? V tom prípade jednoznačne odporúčame využiť služby burzy Binance, ktorá ponúka široký výber coinov a denne ju využívajú desiatky miliónov obchodníkov. Vytvorte si účet cez >>>tento odkaz<<< a získate doživotnú zľavu 5% na obchodné poplatky.

Logaritmický graf Bitcoinu odhaľuje štruktúru trhu

Je vhodné, pozrieť sa aj na dlhodobý graf. V čase exponenciálneho rastu Bitcoinu je najlepšie používať logaritmický graf, ktorý znázorňuje percentuálne a nie dolárový rast. Takýto graf je prehľadnejší a veľkí hráči ho teraz často využívajú.

1D Bitcoin - logaritmický graf
1D Bitcoin – logaritmický graf

Od novembra 2020 nám na logaritmickom grafe vznikol rastúci trend, ktorý znázorňuje zakreslená trendová línia. Bitcoin pod ňu pred týždňom klesol a v apríli ju zdola otestoval. Bohužiaľ, nepodarilo sa ju prekonať. To je niečo, čo nám môže robiť vrásky na čele.

Prístup do našej VIP skupiny, k signálom a kurzom obchodovania teraz ponúkame so zľavou 50%, tak neváhajte a využite to. Akcia platí do konca veľkej noci!

>>>Získajte Trading11 signály, analýzy a kurzy<<<

Nie je to však nič strašné. Bolo by naivné očakávať, že tak šialený tempom porastieme celý rok. Fundamenty, ktoré cenu BTC vytlačili na 60 000 USD, stále platia, no rast BTC sa v nasledujúcich mesiacoch pravdepodobne trochu spomalí a na log grafe vznikne obrátená parabola.

Jednoznačne odporúčame prečítať si najnovšiu technickú analýzu Bitcoinu, kde nájdete postrehy nášho ekonóma Jaroslava:

ANALÝZA – Bitcoin (BTC) reaguje na nové makro dáta rastom

A nezabudnite, že teraz môžete využiť naše veľkonočné zľavy a získať profesionálne analýzy, signály a kurzy obchodovania za polovičné ceny. Všetko v našom Trading11 e-shope nájdete za polovicu!

Veľkonočná akcia! VIP, Signály a Kurzy, všetko so zľavou 50%

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre