ANALÝZA – Bitcoin (BTC) reaguje na nové makro dáta rastom

0

Veľkonočná akcia! VIP, Signály a Kurzy, všetko so zľavou 50%

  • Trading11 VIP – základné analýzy, týždenné streamy a postrehy zo sveta kryptomien
  • Trading11 Signály – Prístup do VIP, k tomu viac streamov, LIVE chat na discorde a hlavne signály na nákup a predaj (nie len) kryptomien

Pôvodne som sa dnes chcel venovať inému trhu, ale vzhľadom k tomu, že od včerajšej analýzy Bitcoin (BTC) urobil ďalší väčší pohyb, rozhodol som sa urobiť aspoň stručný update. Ako som nakoniec očakával, kurz sa zase vrátil nad S/R level 58 189 USD a čoskoro asi atakuje 60 000 USD. To je teda celkom bizarné, pretože sme nad prvou vyššie uvedenou úrovňou už päťkrát zlyhali a evidentne to trhu nestačilo.

Aktuálne reakcie kurzu súvisia s aktualizovanými dátami o zamestnanosti v Spojených štátoch. Taktiež služby významne posilnili, čo jednoducho trhy ihneď považovali za silný bullish signál. Akciové indexy zase letia do nebies a Bitcoin poskočil tiež, takže nám trh s krypto aktívami zreteľne reaguje na dôležité makroekonomické dáta. Preto nie je žiadny problém dávať BTC do rovnakého šuplíka s akciami.

Do konca tohto mesiaca môžeš využiť 50 % zľavu na všetky naše trading produkty. Neváhaj a priprav sa na altcoinovú sezónu už teraz. S nami ti nič neujde. Viac TU.

Aktuálna situácia na 4H TF DXY

Hneď ako sa zverejnili dáta, jednorázovo to schytal dolárový index, čo ale nie je nič prekvapujúce. Keď predovšetkým akciový trh začal pumpovať, muselo sa to na indexe prejaviť. Teraz je však dôležité, ako sa DXY bude správať v nasledujúcich dňoch, pretože marcové close bolo nesmierne bullish, takže by mal trend jednoducho pokračovať.

Lenže je skutočne možné, že sa ešte predtým dočkáme relatívne hlbokého poklesu, pretože má tento fundament na kurz mohutný vplyv. Osobne si ale myslím, že kurz nesmie padnúť pod 92 bodov. Určite nemôže skončiť týždenné close pod uvedenou úrovňou. Inak je to pre dolár dosť veľký red flag a niečo sa asi zase zmenilo.

Aktuálna situácia na 4H TF BTC/USD

BTC

Čo sa týka BTC, prvýkrát došlo k negatívnej reakcii na S/R leveli 58 189 USD s následnou rotáciou smerom nadol. Ale na 57 000 USD sa pokles zrazu zastavil a cena druhýkrát zarotovala. S tým rozdielom, že teraz smerom nahor a tentoraz sa breakout spomínanej rezistencie podaril bez väčších problémov. Teda sme uprostred šiesteho pokusu o pokračovanie v bull trende.

Prístup do našej VIP skupiny, k signálom a kurzom obchodovania teraz ponúkame so zľavou 50%, tak neváhajte a využite to. Akcia platí do konca veľkej noci!

>>>Získajte Trading11 signály, analýzy a kurzy<<<

Momentálne je cena po 60 000 USD, kde došlo k mnohým zlyhaniam. Čoskoro teda uvidíme, či majú teraz býci dostatok síl na prerazenie. Objemy sú však stále bohužiaľ dosť mizerné a nič rozhodujúce v tom nenachádzam. Ľudovo povedané, zatiaľ to veľmi nevidím na väčšiu pumpu. Vôbec nič tomu nenasvedčuje a som aj dosť skeptický, že makro dáta budú mať až taký vplyv na trhovú zotrvačnosť.

Preto opätovne varujem pred nejakým FOMO, pretože terajšia snaha o prerazenie môže skončiť zase úplne rovnako ako predošlé pokusy. My potrebujeme potvrdenie, a to najlepšie v podobe mohutného volume spiku. Bez toho nie je skrátka rozumné brať price action až tak vážne. Prvá méta je teda 60 000 USD, a v prípade breakoutu 62 000 USD, čo je už all time high úroveň.

Indikátory

Na RSI sme sa dostali späť do hornej polovice hodnôt, čo je bullish, a podľa sklonu krivky má momentum up naozaj veľkú silu. S takou sa čoskoro dočkáme otestovania hraničných 70 bodov a dozvieme sa, či má trh dostatok síl ísť vyššie. Pri MACD sa schyľuje k bullish crossu, ale pozor na to, môže ísť o falošný signál.

Na záver

Je celkom zábavné sledovať, že Bitcoin reaguje na aktualizované makro dáta pospolu s akciovým trhom. Je však dobré nezabúdať, že akciové trhy sú pre krypto aktíva konkurencia. Ak akcie budú v nasledujúcich týždňoch excelovať, obávam sa, že na BTC nemôžeme počítať s nejakou hitparádou. V každom prípade dávajte pozor a zostaňte hlavne trpezliví.

ANALÝZA – Bitcoin (BTC) má po menšom výpredaji, máme sa obávať?


Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na kúpu alebo predaj. Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na kapitálových trhoch sú veľmi rizikové!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jaroslav Jarolím.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre