PlanB očakáva rast BTC podobne ako v roku 2011
PlanB očakáva rast BTC podobne ako v roku 2011. Zdroj: Shutterstock, JoshuaDaniel

Populárny obchodník a tvorca modelu „Stock-to-Flow“ PlanB tvrdí, že sme veľmi blízko k zopakovaniu býčej jazdy BTC z roku 2011. Z čoho to usúdil?

PlanB predpovedá býčí útok

Trh s kryptomenami prežíva veľmi úspešné obdobie. Čoraz viac investorov je presvedčených o tom, že dosiahneme nové historické maximum. Populárny obchodník a analytik PlanB dokonca tvrdí, že dosiahneme podobnú rallye, ako v roku 2011.

Prednedávnom však reagoval na to, ako si veľká časť kryptomenového publika nesprávne interpretovala farebné vyobrazenia na modeli Stock-to-Flow. Z historického hľadiska sa cena Bitcoinu zrútila pod tlakom v momente, keď sa graf nachádzal v zelenej oblasti. A to v rokoch 2014 a 2018.

Veľmi zaujímavé je, že Bitcoin do dnešného dňa prešiel tromi polčasmi, a to v rokoch 2012, 2016 a 2020. A práve vďaka tomu si veľa ľudí myslí, že tento rok príde v prípade BTC k určitému zotaveniu.

PlanB uviedol:

„Môže to však byť náhoda. BTC môže pumpovať aj na zelenej farbe (ako v roku 2011). Farba len označuje mesiace do ďalšieho polčasu. S2F nehovorí nič o tom, kedy BTC pumpuje alebo padá.“

Model Stock-to-Flow od analytika PlanB
Model Stock-to-Flow od analytika PlanB. Zdroj: PlanBTC.com

Je model Stock-to-Flow spoľahlivý?

Prekročí Bitcoin do roku 2024 magickú hranicu 288 000 USD? Takto to predpovedá model Stock-to-Flow cross-asset, čiže variant modelu S2F. Veľa odborníkov však tento model zatracuje a spochybňuje.

Prečítaj si tiež: TOP 5 metaverzových projektov, ktoré sa oplatí v roku 2022 sledovať

Burza Binance je najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať aktuálne alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

Kryptomenový analytik Christopher Burger tvrdí, že aj napriek tomu, že bol tento model nespravodlivo odsúdený, určite zlyhá.

„Som vysoko presvedčený, že model S2F nedokáže adekvátne predpovedať cenu Bitcoinu. Mojím hlavným argumentom je jednoducho to, že tvar cenových prognóz S2F je nesprávny a príliš býčí.“

Takže v podstate ide o neustály rast bez výraznejšieho poklesu. Realita je však už teraz iná. Burger je však v prípade BTC taktiež presvedčený o veľkom raste. Do roku 2028 predpovedá cenu na úrovni 100 000 USD. Ak patríte k trpezlivým hodlerom, tak Burger očakáva, že v roku 2037 dosiahneme hranicu 1 milióna USD za 1 BTC.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre