Ak Bitcoin udrží hladinu 48-tisíc, uvidíme nové ATH – tvrdia známi analytici
Ak Bitcoin udrží hladinu 48-tisíc, uvidíme nové ATH – tvrdia známi analytici. Zdroj: https://www.shutterstock.com/Kjetil Kolbjornsrud

Odkedy Bitcoin prerazil cenovú rezistenciu 46-tisíc, ozýva sa čoraz viac analytikov, ktorí tvrdia, že je nevyhnutné, aby BTC udržal hladinu od 46 – 48-tisíc dolárov. Rast Bitcoinu nad hranicu 48-tisíc je signálom vzostupného rastového trendu, ktorý môže vyvrcholiť novým ATH. Prečo? Na to sa pozrieme v dnešnom článku

Pôjde Bitcoin na 52-tisíc dolárov?

27. marca otec kryptomien prerazil dvakrát testovanú hladinu 46-tisíc dolárov. Dvakrát došlo k zamietnutiu, ktoré cenu strhlo na 33-tisíc. Na tretíkrát sa Bitcoinu podarilo rezistenciu preraziť, vyjsť z patternu vzostupného trojuholníka (ang. descending triangle) a začať rastový trend. Viacero analytikov sa v súčasnosti zamýšľa, čo sa musí stať, aby BTC naďalej rástol a udržal si rastový trend napriek negatívnym vonkajším fundamentom ako sú inflácia, správy zo strany Fedu a prebiehajúce geopolitické napätie.

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov. Návod ako kúpiť a obchodovať kryptomeny nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: TOP 6 kryptomien, ktoré vám najbližšie obdobie maximalizujú zisk

Podľa viacerých je ďalšou zastávkou cenová hladina 52-tisíc dolárov. Anonymný kryptomenový analytik s menom Crypto Yoddha napísal:

Buď riadny krok späť smerom opätovne otestovať breakout, alebo sa cena bude tlačiť stále vyššie, aby dosiahla rovnaké maximá na úrovni 52 000 dolárov.“

Podobne sa vyjadril aj ďalší analytik na Twitteri, Nunya Bizniz, podľa ktorého je v hre aj pohyb nad 54 500 dolárov. Bitcoin podľa neho môže preraziť cenovú hladinu 52-tisíc a vyrásť až na 54 500 dolárov.

Graf: BTC/USD. 1D.
Graf: BTC/USD. 1D. Zdroj: Twitter/Nunya Bizniz

Predlženie 4-ročného cyklu Bitcoinu

O analýze dlhodobej cenovej výkonnosti BTC diskutoval kryptomenový obchodník Jordan Lindsey, ktorý zverejnil nasledujúci graf. Ten naznačuje, že bitcoinový býčí rast, ktorý sa začal začiatkom roka 2021, stále prebieha pre predĺženie 4-ročného cyklu. Lindsey povedal:

Breakout býčieho trhu doteraz nenastal. Od roku 2020 sme naďalej v býčom trhu s bitcoinmi. Cykly sú dlhšie. Predĺženie, alebo nová štruktúra? Toto je otázka.“

Celková trhová kapitalizácia kryptomien je teraz 2,168 bilióna dolárov a miera dominancie Bitcoinu je 42,1 %. Cena BTC v čase písania článku je 47 280.

Čítaj ďalej: Dogecoin našiel dno – čaká nás rast?