Grayscale plánuje založiť prvý DeFi fond – Čo nového prinesie?

0

Spoločnosť Grayscale Investments oznámila, že pracujú na spustení prvého DeFi fondu na svete. Ako bude vyzerať, sa dočítate v tomto článku.

Prvý DeFi fond už čoskoro

Grayscale Investments spravuje aktuálne najväčší kryptomenový fond na svete, ktorého kapitalizácia sa pohybuje na hodnote približne 30 miliárd. To sú 3 % z celej kapitalizácie kryptomien. V ponuke nájdeme napríklad Bitcoin fond, Litecoin fond a ďalšie produkty. Michael Sonnenshein ako generálny riaditeľ spoločnosti sa vyjadril, že pracujú na spustenie prvého DeFi fondu. Celkovo sa bude jednať o ich 15. produkt.

Tento fond, respektíve index, na základe ktorého bude fond fungovať, má v sebe zahrnúť známe kryptomeny ako AAVE, alebo UNI.

Pokiaľ si začiatočník a chceš prvý krát investovať na burze s nízkymi poplatkami, tak vyskúšaj burzu Binance. S otvorením účtu cez náš odkaz získaš 5 % zľavu.

Ako bude tento Grayscale fond fungovať?

Cenový vývoj sa bude vyvíjať podľa ziskov, alebo strát balíka niekoľkých DeFi altcoinov. Ich cena, respektíve pokles alebo rast, sa spriemeruje a podľa toho sa určí na každý deň, aká bude cena ich vlastného DeFi indexu. Podľa výkonu koša týchto altcoinov investori buď zarobia, alebo pôjdu do mínusu.

Firma má už niečo podobného na altcoiny. Pokiaľ investori nechcú nakúpiť iba Bitcoin, ale zasa nemajú záujem ísť ani do veľkého rizika, Grayscale má pre nich altcoin fond, kde je vybratý balík kryptomien. Do vybraných mincí potom Grayscale investuje peniaze investorov. A cena sa vyvíja od poklesu alebo rastu všetkých altcoinov, ktoré sú v tomto indexe.

Grayscale nedávno rozšírilo svoje portfólio aj o altcoin Cardano: Grayscale pridáva do svojho portfólia aj Cardano – Spôsobí to veľký rast?

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.