Analýza BTC – po slabom odraze cena narazila na rezistenciu

0

BTC z dlhodobého hľadiska pokračuje v korekcii a síce našiel support na hladine 29 300$, aj naďalej sa štruktúra nezmenila. Aká je teda predpoveď pohybu ceny na najbližšie dni? Podarí sa cene prekonať rezistenciu alebo pokračujeme v poklese?

Po odraze na hladine 29 300$ sa cene podarilo vyšplhať až na 30 800$, kde sa však nachádza MA21 na perióde 4H. Okrem toho je tu oblasť predošlého supportu, ktorý teraz slúži ako rezistencia. Ďalším medvedím indikátorom je fakt, že objemy pri odraze ani zďaleka neboli tak vysoké ako by bolo potrebné. Z toho hľadiska teda môžeme usúdiť, že odraz Bitcoinu je iba krátkodobý a je súčasťou korekčnej štruktúry. Dlhodobá rezistencia sa nachádza na hladine 32 820$.

Prečítajte si taktiež predošlú analýzu Bitcoinu – Analýza BTC – cena neudržala 31 000$, minimum však nemusí byť ďaleko

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Najbližšie dni teda pravdepodobne cena bude pokračovať v trende smerom nadol a to až do doby, kedy sa cene nepodarí vytvoriť rastúce lokálne minimá a neprerazí lokálne maximum medzi nimi. Ideálny stav by nastal, kedy sa zároveň cene podarilo prekonať rezistenciu z lokálnych maxím štruktúry. To sa však zatiaľ nedeje. Okrem hladiny 29 300$ budeme sledovať ešte aj support 27 000$.

Nenechajte si ujsť skvelú príležitosť a nakúpte nejaké kryptomeny. Bitcoin, Ethereum a stovky ďalších coinov na burze Binance. Ide o kvalitnú, overenú a bezpečnú burzu, ktorá vás nebude okrádať na skrytých poplatkoch. Vytvorte si účet cez >>>tento odkaz<<< a získate doživotnú zľavu 5% na nákup/predaj kryptomien.

RSI sa taktiež momentálne nachádza na rezistencii flagu. Ak túto rezistenciu budeme rešpektovať a cena pôjde nadol, to isté sa udeje aj s RSI. Následne by sme pravdepodobne vytvorili na indikátore pozitívnu divergenciu nad prepredanosťou. Naopak, ak rezistenciu prekonáme potrebujeme jednoznačne vyššie objemy.

Zaujíma vás aj analýza iných kryptomien? Viac sa dočítate tu – Analýza BTC, ETH, LTC, XRP – Čaká nás dôležitý odraz od supportu?

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.