Bitcoin dominancia rastie. Zdroj: Shutterstock.com/Wit Olszewski

Bitcoin dominancia stále rastie, aj keď cena klesla pod 30 000 $. Aj keď bol trh tento mesiac voči investorom brutálny, začína sa vyrovnávať a ako sa blíži koniec mesiaca, indikátory začínajú smerovať k lepším predpovediam.

Bitcoin dominuje

Dominancia z dlhodobého hľadiska klesá, keďže čoraz viac digitálnych aktív získava pôdu pod nohami. Očakáva sa, že kryptomeny ako Ethereum budú aj naďalej získavať väčší podiel na trhu.

Namiesto toho však dominancia BTC z krátkodobého hľadiska rastie. V súčasnosti sa nachádza nad 46 % a naposledy bola dominancia taká vysoká v októbri 2021 po septembrovom krachu.

Táto dominancia je evidentná aj vo výkonnosti digitálneho aktíva v porovnaní s ostatnými indexmi na tomto trhu. Mesiac máj tvrdo zasiahol všetky indexy, čo malo za následok dvojciferné straty, ale BTC sa v porovnaní s altcoinmi držal lepšie.

Bitcoin dominancia
Bitcoin dominancia. Zdroj: TradingView

Za mesiac máj cena Bitcoinu klesla o 26 %, čo je obrovský pád. Ale indexy s malou, strednou a veľkou kapitalizáciou dopadli horšie. Index veľkej kapitalizácie klesol od začiatku mesiaca o 27 % a index strednej kapitalizácie klesol o 31 %. Index nízkej kapitalizácie zaznamenal najviac strát s 37 % poklesom od začiatku mesiaca.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Tieto metriky hovoria, že Bitcoin formuje dno, obrat však nenastane hneď

Altcoiny nevyzerajú príliš dobre

Trh altcoinov je ten, ktorý priťahuje investorov vďaka tomu, že má vysoký potenciál výnosov. Ale rovnako ako je pravdepodobné, že stúpnu ceny altcoinov počas býčích trhov, pravdepodobne utrpia aj najväčšie straty počas výpredajov na trhu.

Mesačná výkonnosť kapitalizácie
Mesačná výkonnosť kapitalizácie. Zdroj: Arcane research

Zdá sa tak, že Bitcoin spôsobuje v časoch volatility väčšie výkyvy na altcoinovom trhu. Ak Bitcoin prudko stúpne, môžeme v blízkej budúcnosti očakávať vyššie zisky altcoinov. Naopak, ak Bitcoin prudko spadne, tak väčšinou to spôsobí ešte väčší prepad na altcoinovom trhu.

Mohlo by ťa zaujímať: Nákup Bitcoinu počas prepadu nemusí byť vždy dobrý nápad

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance