Bitcoin dosiahol 9 červených týždenných sviečok
Bitcoin dosiahol 9 červených týždenných sviečok. Zdroj: Shutterstock.com/nuttapon averuttaman

Údaje z grafu BTC/USD zaznamenali nový rekord pre Bitcoin, ktorý dosiahol na týždennom grafe až 9 po sebe idúcich červených sviečok. Dokonca aj akciové trhy, ktoré trápilo sprísňovanie centrálnej banky, dokázali v priebehu týždňa zaznamenať zisky, zatiaľ čo Bitcoin a väčšina altcoinov zvyšovali straty.

Bitcoin 9 červených sviečok
Bitcoin 9 červených sviečok. Zdroj: TradingView

Najviac znepokojujúci bol rozdiel medzi akciami a kryptomenami. S&P a NASDAQ sa od miním z 20. mája obchodovali približne o 10 % vyššie, zatiaľ čo BTC aj ETH sa v rovnakom období obchodovali nižšie.

Aktuálne existuje medvedí sentiment spojený s nedostatočnou výkonnosťou Bitcoinu. Korelácia s akciami však môže znamenať, že kryptomeny sa pohnú taktiež smerom nahor.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Bitcoin dominancia pokračuje v raste – altcoiny sú v strate

Bitcoin čelí májovým poklesom

Podľa tabuľky nižšie vidíme, že nie je to ani zďaleka prvý červený máj pre Bitcoin. Momentálne vďaka nedávnemu nárastu ceny BTC späť na 32 000 $ sa čísla zmiernili a v čase písania článku dosahujú stratu takmer 16 %.

Mesačné zmeny Bitcoinu
Mesačné zmeny Bitcoinu. Zdroj: Coinglass

Analýza klesajúcich trendov v priebehu času medzitým odhalila, že súčasný zostup z najvyšších hodnôt bol štvrtý najdlhší v histórii – má vyše 200 dní. Analytik Matthew Hyland poznamenal, že najdlhší klesajúci trend sa vyskytol v rokoch 2014 – 2015 a trval viac ako dvakrát dlhšie.

Mohlo by ťa zaujímať: Elon Musk: Blížime sa k recesii, ale je to „v skutočnosti dobrá vec“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance