Spoločnosť Visa a Bitcoin
Spoločnosť Visa a Bitcoin. Zdroj: Shutterstock, Primakov

Najnovší prieskum platobného giganta Visa naznačuje, že sa kryptomenám v roku 2022 podarí to, o čo dlho bojovali – masívne celosvetové prijatie.

Visa prichádza so zaujímavým prieskumom

Dosiahne svet kryptomien v roku 2022 výraznejšie prijatie? Najnovší prieskum spoločnosti Visa naznačuje, že by to mohlo byť realitou.

Viac ako 25 % malých podnikov plánuje v tomto roku pridať kryptomeny ako platobnú metódu.

Prečítaj si tiež: Dosiahne Bitcoin konečne hodnotu 100 000 USD a aký bude rok 2022 pre kryptomeny?

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Prieskum bol uskutočnený na vzorke 2 250 majiteľov menších podnikov z celkovo 9 krajín. Takmer tretina podnikateľov z Brazílie, Singapuru a ďalších krajín je ochotná pridať do svojej ponuky možnosť platby kryptomenami. V prípade Kanady šlo iba o 8 % podnikateľov. Najhoršie na tom nie je ani USA, kde približne 19 % obchodníkov zaradí platby kryptomenami do ponuky.

Svet kryptomien stále nie je v uspokojivom štádiu v prípade mainstreamového prijatia. Mnoho investorov naďalej váha najmä pre extrémnu volatility a hlavne hrozby regulačných orgánov. V roku 2021 sa populárna spoločnosť AMC rozhodla, že akceptuje BTC a iné altcoiny. Ďalšou spoločnosťou, ktorá stojí za zmienku, je PayPal so svojím projektom pokladničných operácií pre obchodníkov, ktorí môžu svoje kryptomeny okamžite konvertovať na USD.

V každom prípade, ak budú spoločnosti pokračovať v akceptácii kryptomien, neexistuje zrejme žiadna hrozba, ktorá by kryptomeny dokázala pred mainstreamom zastaviť.