Bitcoin smeruje pod hranicu 20 000
Bitcoin smeruje pod hranicu 20 000. Zdroj: Shutterstock.com/Quality Stock Arts

Bitcoin aktuálne pokračuje v klesajúcom trende a cena bojuje s hranicou 20 000 $. Poďme sa tak pozrieť na kľúčové hladiny pre pokračovanie trendu hlavnej kryptomeny v dnešnej analýze. Dominancia Bitcoinu medzičasom narástla mierne takmer na 44 %, čo je stále veľký prepad od nedávneho maxima.

Korekčný leg pokračuje smerom pod 20 000 $ a najdôležitejšie bude sledovať pozíciu ďalšieho lokálneho minima. Ak budeme smerovať na to posledné na hladine 17,600 $ a hneď pri prvom kontakte neuvidíme bullish objemy, tak pravdepodobne pôjdeme na nové minimum.

Bitcoin smeruje pod 20 000 $
Bitcoin smeruje pod 20 000 $. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Bitcoin analýza – cena opäť klesá. Toto je scenár na najbližšie dni

Bitcoin smeruje pod 20 000 $

Zatiaľ platí, že cena pokračuje sideway v rozmedzí 17 600 $ a 23 000 $. Signál ukončenia tejto štruktúry nastane, keď cena jednu z týchto hladín prekoná. Všimnime si však objemy. Tie od posledného minima razantne klesli na nízke hodnoty, čo je rovnaký priebeh ako počas predošlej sideway štruktúry. Každý pokus býkov bol zamietnutý.

Ak si zhrnieme najbližší vývoj ceny, som stále bearish a budem sledovať formovanie ďalšieho minima. Zo strednodobého hľadiska som tiež bearish, pretože je stále priestor na finálnu kapituláciu a nevidieť ochotu býkov tlačiť cenu nahor. Z dlhodobého hľadiska však ostávam bullish, keďže všetky indikátory formujú dno. Spotová cena napriek tomu môže ešte spadnúť na najviac bearish scenár – 12 000 $.

Mohlo by ťa zaujímať: Tieto 3 altcoiny zaznamenali najväčšie straty v roku 2022

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance