Bitcoin bude pokračovať bokom
Bitcoin bude pokračovať bokom. Zdroj: Shutterstock.com/Art_Photo

Bitcoin sa z krátkodobého hľadiska nachádza v klesajúcom trende a posledné maximum bolo vytvorené priamo na rezistencii. Pattern head and shoulders tak nebol potvrdený a trhová cena pokračuje v sideway pohybe od polovice júna. Dominancia hlavnej kryptomeny medzičasom stagnuje na úrovni 43,57 % v čase písania.

Momentálne stagnovanie ceny v intervale medzi 17 600 $ a 23 000 $ sa podobá poslednej sideway štruktúre, ktorá trvala zhruba mesiac. Ak uvidíme viaceré neúspešné pokusy o bullish tlak, tak sa táto sideway štruktúra pravdepodobne uzavrie poklesom. Najbližšie dni však pokračujeme sideway.

Bitcoin pokračuje sideway
Bitcoin pokračuje sideway. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Tieto 3 altcoiny zaznamenali najväčšie straty v roku 2022

Bitcoin stále sideway

Dôležitým ukazovateľom sú aj objemy, ktoré sa správajú taktiež rovnako ako pri poslednej sideway štruktúre. Posledný týždeň totižto znovu klesli na minimum a ak pokusy o prerazenie rezistencie nebudú podporené zvyšovaním objemov, opäť sa prikláňam k bearish uzatvoreniu súčasnej štruktúry.

Najbližšiu rezistenciu sledujeme na hladine 23 000 $ a support na 17 600 $. Pokým cena neprekoná jednu z týchto hladín, tak sme sideway. Je potrebné brať na vedomie, že hladina 17 600 $ nemusí byť absolútnym dnom dlhodobej korekcie a cena môže ešte spadnúť.

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoinoví investori stratili rekordných 7,3 mld. $. Pokles môže pokračovať

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance