Podľa tejto metriky sa Bitcoin nachádza v hlbokej fáze akumulácie

Kategorie: Novinky
Bitcoin je vo fáze akumulácie
Bitcoin je vo fáze akumulácie. Zdroj: Shutterstock.com/Velishchuk Yevhen

Dnes sa pozrieme na jednu zaujímavú metriku, ktorá môže predpovedať, že zastavenie korekcie Bitcoinu sa blíži. Ide o metriku Accumulation Trend Score.

Samotný graf zobrazuje hodnoty v intervale od 0 (žltá) do 1 (fialová). Čím je hodnota bližšie k 1, tým viac investorov akumuluje mince. Naopak, čím je hodnota bližšie k 0, tým viac investorov distribuuje mince.

Metrika skóre trendu akumulácie počas mesiaca jún naďalej dosahuje vysoké hodnoty presahujúce 0,9. Toto vysoké skóre je primárne poháňané veľrybami, ktoré majú v držbe viac ako 10 000 BTC a investormi, ktorí držia viac ako 1 BTC.

Bitcoin - trend akumulácie

Bitcoin – trend akumulácie. Zdroj: Glassnode

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Mohlo by ťa zaujímať: Tieto 3 altcoiny zaznamenali najväčšie straty v roku 2022

Dlhodobé dno Bitcoinu?

Za posledných päť rokov existuje šesť období s podobnými fázami, ktoré spadajú do troch kategórií:

  • Rastúce trhy, ako napríklad v polovici roka 2019, a rastúci kvartál Q1 2021, kde prílev nového dopytu tlačí ceny vyššie. To môže v už rozbehnutom trende signalizovať prehriatie.
  • November 2021 ATH a súčasná fáza. Ide o nákupcov, ktorí si mysleli, že Bitcoin bude prekonávať ATH tak ako každý cyklus a v súčasnosti ide o investorov, ktorí si myslia, že Bitcoin už dosiahol dno. Investori teda akumulovali príliš skoro.
  • Dno klesajúceho trendu, ako je november 2018 a marec 2020. Toto sú obdobia, keď dopyt na strane nákupu nakoniec prevýšil ponuku a vytvoril dlhodobé minimum.

Na záver teda môžeme zhodnotiť, že fáza akumulácie môže prebiehať aj počas klesajúceho, aj rastúceho trendu. Počas rozbehnutého rastúceho trendu to môže signalizovať prehriatie, no naopak pri dlhodobom klesajúcom trende to môže signalizovať blížiace sa dno. Keďže sme aktuálne v hlbokej korekcii, súčasná fáza signalizuje pravdepodobne blížiace sa dno, keďže fázu skorej akumulácie počas začiatku korekcie už máme za sebou.

Prečítaj si tiež: Bitcoin analýza – objemy sú minimálne, cena opäť smeruje pod 20 000 $