Burza Binance priznala pochybenie
Burza Binance priznala pochybenie. Zdroj: shutterstock.com/stockphoto-graf/Iryna Budanova

Najväčšia kryptomenová burza Binance pri riešení nedávnej udalosti potvrdila svoju transparentnosť. Burza totiž oficiálne informovala o pochybení pri správe finančných prostriedkov klientov. O tejto chybe ako prvá informovala agentúra Bloomberg.

Binance priznala pochybenie

Jednotka na trhu kryptomien uviedla na pravú mieru nedávne pochybenie, ktoré sa týkalo prostriedkov klientov. Spoločnosť tak potvrdila svoju pozitívnu povesť.

Burza totiž priznala, že omylom uchovávala rezervy tokenov Binance-peg spoločne s prostriedkami klientov v kryptomenovej peňaženke s názvom „Binance-8“. Komunita si to samozrejme všimla, keďže ide o neštandardný postup.

Ako prvá nato upozornila spoločnosť ChainArgos, ktorá sa zaoberá analýzou blockchainových spoločností. Rezervy burzy sú totiž vyššie ako počet tokenov Binance-peg, takže sa okamžite začalo polemizovať, aké ďalšie prostriedky sa v danej peňaženke nachádzajú.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Oficiálne vyjadrenie spoločnosti Binance:

Binance-8 je studená peňaženka. Kolaterálové aktíva boli predtým omylom presunuté do tejto peňaženky a podľa toho boli odkazované na stránke B-Token Proof of collateral. Spoločnosť Binance si je vedomá tejto chyby a v súčasnosti prebieha proces presunu týchto aktív do špecializovaných kolaterálových peňaženiek,“ uvádza sa v oficiálnom stanovisku hovorcu burzy.

Transparentnosť na prvom mieste

Najmä po udalostiach z roku 2022 sú podobné problémy považované za veľmi citlivú tému. Najväčšia kryptomenová burza jasne dokazuje, že nemieni ísť cestou skrachovanej burzy FTX. Ak teda zvažujete investovať do kryptomien, bezpečnosť a transparentnosť by mali byť rozhodujúce faktory.

Z tohto pohľadu je burza Binance optimálnou voľbou, keďže disponuje širokým portfóliom programov, ktoré môžu pomôcť začiatočníkom, ale aj skúseným investorom. Pred nedávnom sme vás v našom článku informovali o zaujímavom automatizovanom programe tejto burzy s názvom „Auto-Invest Index Linked Plan“, ktorý dilemu pri investovaní vyrieši za vás.

K investovaniu do kryptomien sa často vyjadruje aj generálny riaditeľ spoločnosti Changpeng Zhao. Viac si o jeho radách môžete prečítať v našom článku: CEO burzy Binance radí obchodníkom pri investovaní – aké sú jeho tipy?