CEO burzy Binance radí pri investovaní
CEO burzy Binance radí pri investovaní. Zdroj: shutterstock.com/Iaremenko Sergii a binance.com

Generálny riaditeľ najväčšej kryptomenovej burzy Binance Changpeng Zhao je známy svojou častou aktivitou na Twitteri. Portál Coin Edition zverejnil jeho nedávne príspevky, ktorými chcel investorom zanechať cenné rady pri obchodovaní s kryptomenami.

CEO burzy Binance radí investorom

Trh s kryptomenami má za sebou ďalší pozitívny víkend. Bitcoin dokázal prekonať rezistenciu na úrovni 21 500 dolárov, čím sa dokázal vyšplhať až na 23 350 dolárov. Analytici sú v prípade krátkodobej budúcnosti rozdelení na dve polovice. Jedna časť očakáva pokračovanie rastúceho trendu, kým druhá hovorí o pasci, ktorá vyústi do masívneho poklesu.

BTC/USD
BTC/USD 30m TF. Zdroj: TradingView

Obchodovanie v súčasnom trhovom rozpoložení nemusí byť jednoduché. Na tento fakt apeloval aj generálny riaditeľ burzy Binance Changpeng Zhao (ďalej len CZ), ktorý na svojom Twitteri zverejnil niekoľko príspevkov, ktorými chcel obchodníkom a fanúšikom poskytnúť cenné rady pri obchodovaní.

Čo odporúča?

V prvom rade by sa investori mali zamerať na riadenie svojho rizika, ktoré patrí medzi základné pravidlá obchodovania. Obchodníci by sa okrem riadenia rizika mali vyhnúť rôznym negatívnym správam, ktoré chcú nahnať strach a paniku a neinvestovať všetky prostriedky do jedného projektu. Na záver dodal, že jeho rady nie je možné považovať za finančné poradenstvo.

CZ využíva svoj účet na Twitteri aj k pozitívnej prezentácii celého kryptomenového odvetvia, ktoré bude v tomto roku čeliť rôznym prekážkam. Komplikácie rieši v poslednom období aj samotná burza Binance. Môže ísť o dôsledok negatívnych udalostí z roku 2022, kedy výrazne klesla dôvera investorov v centralizované burzy. CZ však argumentuje, že nejde o nič iné, iba lobovania proti burze Binance bez akýchkoľvek dôkazov.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Riziková investícia vyžaduje vedomosti

Investovanie do kryptomien naďalej patrí do rizikovej sféry. Začiatočníci sa častokrát popália na vidine rýchleho zisku bez akýchkoľvek skúseností a znalostí. V konečnom dôsledku tak prichádzajú o svoje prostriedky. Jedno z najdôležitejších pravidiel pri investovaní do kryptomien znie „urobte si svoj vlastný výskum“.

Binance Academy
Binance Academy. Zdroj: shutterstock.com/photo_gonzo

V dobe neobmedzených informácií je vhodné, aby ste sa pred kúpou akejkoľvek kryptomeny dobre oboznámili s jej technológiou či plánmi do budúcnosti. Ak nemáte žiadne skúsenosti, môžete využiť platformu Binance Academy, ktorá ponúka materiály pre základnú výuku kryptomien. Ak chcete získať komplexné informácie o blockchaine a kryptomenách, táto platforma je najvhodnejšou voľbou.

Viac si môžete prečítať tu: Ľudia investujú do kryptomien bez ich prieskumu. Tejto chyby sa vyvarujte