Ako vidí šéf burzy Binance prijatie a reguláciu kryptomien?
Ako vidí šéf burzy Binance prijatie a reguláciu kryptomien? Zdroj: Shutterstock, askarim

Generálny riaditeľ najväčšej kryptomenovej burzy Binance Changpeng Zhao sa v najnovšom rozhovore vyjadril k prijatiu kryptomien a taktiež k regulácii týchto aktív zo strany svetových vlád.

Šéf burzy Binance a jeho pohľad

Podľa šéfa burzy Binance sa prijatie kryptomien v tomto roku rapídne zvýši a koniec koncov to môžeme vidieť už aj teraz. Podľa neho budú zákonodarcovia v roku 2022 čoraz viac siahať po kryptomenách. Globálne prijatie tak dosiahne úplne novú úroveň.

Myslím si, že v roku 2022 uvidíme, ako sa budú regulačné orgány čoraz viac tlačiť do sveta kryptomien. Takže si myslím, že to je jedna z najzásadnejších vecí, ktorú vidíme už teraz. Viaceré krajiny, ako napríklad USA, vydali výkonné nariadenia pre vytvorenie svojich vlastných stablecoinov. Dubaj vydal regulačný rámec a vydal niekoľko licencií veľkým hráčom, čo je veľmi významným faktorom. Vidíme to aj vo Francúzsku, Portugalsku, Švédsku, Gibraltári – všetky tieto krajiny sú veľmi pozitívne naladené voči kryptomenám a to, samozrejme, veľmi pomáha ich prijatiu.“

Prečítaj si tiež: Tri dôvody, prečo bude trh s kryptomenami naďalej korigovať

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na najlepšej a najlacnejšej burze na svete, Binance. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny nájdeš v tomto článku.

Ďalšou dôležitou cestou pre globálne prijatie kryptomien je aj neustále formovanie nových technológií.

Sú tu aj ďalšie dôležité faktory ako napríklad budovanie nových technológií. Mám na mysli hlavne metaverzum. Tento sektor sa neustále zlepšuje. Uvidíme, ako sa to vyvinie.“

Zhao je tvrdým zástancom toho, aby sa kryptomenový priemysel sklonil pred regulátormi. Ide mu najmä o ochranu spotrebiteľov. Regulácie totiž podľa neho nemusia byť pre kryptomeny zlé.

Pre kryptomeny budú určite existovať aj dobré regulácie, ale, samozrejme, aj tie zlé. Pre rast tohto odvetvia je však dôležité mať hlavne pozitívne regulácie, ktoré chránia spotrebiteľov a zároveň podporujú inovácie.“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre