Renomovaný Bloomberg opísal „HODL mentalitu
Renomovaný Bloomberg opísal „HODL mentalitu" a veria, že Bitcoin je už nezastaviteľný! ,zdroj: www.shutterstock.com/YuriShebalius

Binance

Analytici prestížnej americkej spoločnosti Bloomberg vnímajú, ako sa Bitcoin mení z rizikového aktíva na čoraz viac akceptované aktívum. Analytici upozorňujú, že sa zvyšuje „HODL trend“ a historické vzorce naznačujú len mierny pokles v porovnaní s ostatnými aktívami!

Bloomberg opisuje kryptomeny prekvapivo pozitívne!

Najnovšia správa od Bloomberg Intelligence za máj opisuje adopciu Bitcoinu a iných kryptomien vrátane monetárnych technológií. Bloomberg Intelligence (BI) je v podstate jeden z najuznávanejších prieskumov trhov, ktorý poskytuje údaje a prieskumy naprieč rôznymi odvetviami a globálnymi trhmi.

Mohlo by ťa zaujímať: Warren Buffett premeškal 300 % zisk Bitcoinu, odkedy ho nazval jed na potkany

V ich správe sa uvádza, že kľúčovým postrehom z konferencie Bitcoin 2022 v Miami bolo, že zmeny a inovácie, ktoré sa dejú s peniazmi a financiami v 21. storočí, sú už nezastaviteľné.

Na začiatku správy sa poznamenáva, že zapojenie sa do trendu uznávanými inštitúciami a klesajúcou volatilitou BTC oproti tradičným rizikovým aktívam ukazuje jasnú divergenciu v prospech Bitcoinu. Práve tento aspekt umožňuje investorom vzdialiť sa od bežných aktív. Správa ďalej uvádza, že investičné porekadlo „trend je tvoj priateľ“ už nemusí platiť ako kedysi. Investori, ktorí nebudú aspoň čiastočne diverzifikovať svoje portfólio, môžu utrpieť najväčšie straty.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Bitcoin je na tom dokonca lepšie ako index Nasdaq 100!

Správa ďalej ilustruje divergenciu Bitcoinu ako štandardného rizikového aktíva porovnaním s číslami od začiatku roka s akciovým indexom Nasdaq 100. Do napísania správy, ktorá bola zverejnená 3. mája, Nasdaq 100 utrpel pokles o -20 %, zatiaľ čo Bitcoin klesol iba o -15 %.

Čím viac sa budú kryptomeny vzďaľovať od tradičných aktív, tým lepšie pre ne. Keďže Federálny rezervný systém (FED) pokračuje v kvantitatívnom sprísňovaní, Bloomberg poznamenáva, že Bitcoin je v dobrej pozícii na to, aby predbehol trhovú kapitalizáciu niektorých „prehnane ocenených akcií“.

Zdá sa však, že BTC sa často odchyľuje od rozhodnutí centrálnych bánk, čo naznačuje podstatne miernejší medvedí trh v porovnaní s klasickými.

Analytici v Bloomberg poukazujú na tzv. „HODL správanie“. To ukazuje, že čoraz viac adries neúnavne drží svoje mince. Tento trend je možné opísať ako „kryptomenovú HODL mentalitu“, ktorá vydrží aj tie najhoršie časy.

Vidíme veľký potenciál Bitcoinu v tom, čo robí väčšinu svojej existencie – prekonávať väčšinu tradičných tried aktív,“ píše sa na záver.

Máte podobný názor? Dajte nám vedieť v komentároch.

Čítaj ďalej: Európska únia: Potrebujeme globálnu dohodu o kryptomenách!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre