Bude mať Binance globálne sídlo vo Francúzsku?
Bude mať Binance globálne sídlo vo Francúzsku? Zdroj: Shutterstock, salarko

Pre najväčšiu kryptomenovú burzu Binance sa črtá veľmi zaujímavá spolupráca na území Európy. Francúzsko sa po rozhovoroch s regulačnými orgánmi môže stať novým sídlom burzy Binance.

Binance vo Francúzsku

S touto správou prišiel samotný šéf burzy Binance, Changpeng Zhao, v rozhovore pre Les Echos, ktorý Francúzsko považuje za správnu voľbu v prípade regionálneho či dokonca globálneho sídla kryptomenovej burzy.

„Francúzsko bude prirodzenou voľbou pre regionálne a možno aj globálne ústredie.“

Problémy s regulačnými orgánmi, ktoré burza riešila počas tohto roka, tvrdo zasiahli fungovanie platformy a ďalších jej produktov. Niektorí pozorovatelia však privítali kroky regulačných orgánov. Tvrdia, že zmeny vo fungovaní Binance boli potrebné už dávno.

Prečítaj si tiež: Podľa tejto korelácie BTC so zlatom by cena mala vo februári dosiahnuť 280 000 $

Si začínajúci alebo stredne pokročilý obchodník? V našej komunite traderov ti obchodovanie na burze pôjde ľahšie. V skupine nájdeš analýzy, denný update trhu, signály a, samozrejme, kompletné video návody od základov až po profesionálne obchodné systémy. Iba do konca tohto mesiaca v Black Friday 50 % zľave. 

»»»Chcem objednať členstvo v zľave!«««

V každom prípade, Changpeng Zhao tvrdí, že zákazníci burzy budú vždy na prvom mieste. Tlak na burzu bol podľa neho spôsobený rýchlym rastom, s čím sa niektorí ľudia nedokázali stotožniť. Odmieta však akékoľvek tvrdenia o podvodoch.

„Binance sa rozrástla veľmi rýchlo a nie vždy sme mali všetko úplne správne, ale učíme sa a zlepšujeme každý deň.“

Mohlo by ťa zaujímať: V čom spočíva hranie hry Axie Infinity a aké zárobky môžete dosiahnuť? Budete prekvapení!

V čom je Francúzsko výhodné?

Najväčším problémom burzy je, že nemá fyzickú centrálu, na ktorú sa môže človek obrátiť.

„Toto odvetvie musí byť regulované. Preto sme v procese zriaďovania centrály na niekoľkých úrovniach: miestnej, regionálnej a globálnej,“ uviedol Changpeng Zhao.

Šéf burzy sa vyjadril aj k samotným francúzskym regulačným orgánom, ktoré sú podľa neho jednoznačne pro podnikateľské, no aj náročné. Burza podala žiadosť o schválenie PSAN (poskytovateľ služieb digitálnych aktív). Výsledok by mal byť známy do šiestich až dvanástich mesiacov.