Objem obchodov na trhu s virtuálnymi menami sa tento rok pohybuje zostupným smerom. Ani to však príliš nezabrzdilo ďalší rast spoločnosti Binance, ktorá v súčasnosti patrí medzi svetovú špičku a medzi lídrov, čo sa týka kryptomenových zmenární.
Spoločnosť, ktorá sa v tomto roku úspešne presťahovala na Maltu, očakáva, že aj tento rok sa jej podarí dosiahnuť zisk v hodnote približne 1 miliardy USD, a to aj napriek prepadu trhu v tomto roku. To je takmer o 650 miliónov dolárov vyšší zisk, než sú ročné zisky spoločnosti Coinbase. Tá očakáva, že do konca tohto roku by mala dosiahnuť zisk približne 456 miliónov dolárov. Aj keď si budeme musieť ešte na celkové zisky chvíľu počkať, už teraz je z týchto dvoch čísel jasné, že by burza Binance mala získať titul najúspešnejšej kryptozmenárne za rok 2018.
Mohlo by vás zaujímať: Čo pravdepodobne neviete o CEO burzy Binance
Porovnanie objemov
Podľa kryptomenového volume indexu, ktorý je k dispozícii na stránkach Inštitútu pre transparentnosť blockchainu (Blockchain Transparency Institute – BTI) je zmenáreň Binance na prvom mieste, čo sa týka 24-hodinového objemu obchodov. V novembri zaznamenala burza na svojej platforme denné transakcie vo výške 1,02 miliardy USD. Coinbase oproti tomu zaznamenala objem 106 miliónov dolárov a skončila v tomto rebríčku až na 9. mieste. Predbehli ju aj ďalšie spoločnosti, ako napr. OKEx, Huobi, Bitfinex a iné.
Ak sa pozrieme na celkový počet aktívnych používateľov, tak tu naopak vyhráva práve Coinbase. Ak dosadíme presné čísla, budeme sa baviť o 421 909 aktívnych zákazníkoch pre spoločnosť Coinbase. Druhé miesto obsadila Binance s celkovo 312 801 používateľmi.
Menej mincí na Coinbase
V porovnaní s Binance má Coinbase na svojej obchodnej platforme výrazne menší počet altcoinov. Je nutné však dodať, že v poslednej dobe spoločnosť Coinbase získala nový impulz na pridanie nových kryptomien, ako napríklad BAT či ZRX. Binance na svojej platforme ponúka 158 kryptomien v celkovo 400 obchodným pároch.
Ďalej je potrebné taktiež spomenúť fakt, že Coinbase je viac zviazaná rôznymi predpismi a reguláciami, než Binance. Znamená to, že spoločnosť Coinbase získala licenciu na obchodovanie a na výmenu peňazí v USA, čo jej umožňuje mať regulované bankové vzťahy s miestnymi bankami. Z toho vyplýva, že zmenáreň umožňuje svojim zákazníkom obchody typu krypto-fiat. Na druhú stranu, podľa zákona o cenných papieroch, toto umožňuje len pre také aktíva, ktoré sú buď decentralizované, alebo sú regulované Komisiou pre cenné papiere (SEC).
Binance sa týmito obmedzeniami riadiť nemusí, zmenáreň funguje typicky ako platforma pre obchody typu krypto-krypto a neponúka možnosť obchodovania s fiat. Tým sa vyhýba mnohým obmedzeniam, ktorým naopak Coinbase musí každodenne čeliť.
Tip pre vás: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.
Záver
To, čo vo výsledku väčšinou vždy rozhoduje, sú zisky. Sú tým meradlom, ktoré nám hovorí, kto sa stane víťazom. A z tohoto pohľadu vedie nie o konskú hlavu alebo konskú dĺžku, ale rovno o parník práve Binance. A to aj napriek tomu, že ide o zatiaľ relatívne novú a nie tak veľmi skúsenú kryptomenovú zmenáreň.
Zdroj:
newsbtc.com
Tento článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radek D.
Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.