Malta má svoj prvý obojsmerný Bitcoin bankomat

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Ostrov Malta je v kryptosvete stále populárnejší. Tamojšia vláda prijala nové zákony, v ktorých ujasnila pravidlá pre prácu s kryptomenami a blockchainon. Hneď nato v krajine vznikol prvý obojsmerný bankomat, ktorý prevádzkuje spoločnosť MoonZebra.

Projekt Moon Zebra vznikol spoluprácou dvoch známych osobností v krypto svete – Leon Siegmund a Jonas Abrahamsson. Siegmund je jedným zo zakladateľov klubu Bitcoin Malta, ktorý pravidelne organizuje podujatia a stretnutia.

“Myšlienka bankomatov na Bitcoin nie je nová, ale rozhodne pomôže zvýšiť záujem o Bitcoin a ostatné kryptomeny. Zároveň môže zjednodušiť prístup ku kryptomenám a priblížiť ich rôznym generáciám. Keď som sa pred dvoma rokmi presťahoval na Maltu, ľudia mi tvrdili vraveli že toto banky nikdy nedovolia”

Povedal pre CCN Leon Siegmund

Záver

Je fajn sledovať, ako sa kryptomeny presadzujú vo svete. V tomto prípade síce ide iba o malý posun krok, no každý rok k decentralizácii a zbaveniu sa závislosti na fiat peniazoch sa počíta. Dúfajme, že čoskoro sa obojsmerné bankomaty objavia aj v ďalších kútoch Malty.

Zdroje:
https://bitcheck.de
https://ambcrypto.com
https://oracletimes.com