Zoznam kryptoprojektov – alternatív, ktoré chcú nahradiť tie súčasné

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

V tomto článku vám prinášame súhrn projektov, ktoré sme zatiaľ publikovali v seriáli kryptoalternatív k tradičným aplikáciám. Ďalšie diely seriálu sú už na ceste a budeme ich pravidelne do tohto zoznamu pridávať.

Aké alternatívy vám chceme ukázať

Máme na pláne predstaviť vám zaujímavé projekty, ktoré fungujú na báze kryptomien (alebo s nimi spolupracujú), a ktoré prinášajú istú inováciu. Keďže ide o zoznam alternatív, budú sem zaradené len tie projekty, ktoré majú svojho oponenta v non-crypto svete.

Už publikované alternatívy + prečo

Projekty, ktoré sú uvedené nižšie, si môžete vyskúšať už dnes. Každý kryptofanúšik by o nich mal minimálne vedieť, ideálne ich začať používať alebo nejako podporiť. Nahradia súčasné molochy len vtedy, ak im vy, používatelia, dáte šancu a pomôžete vybudovať komunitu, ktorej budete súčasťou. Najlepšie na tom je, že väčšina z týchto projektov je s vami, nie proti vám, ako to často býva pri dnešných službách (predaj vašich osobných dát, minimálny alebo žiadny podiel z tržieb, nepracujú pre vás, ale by pre nich, a pod.).

1) Presearch vás odmení za vyhľadávanie

Krypto alternativy k vyhledávači Google

2) DTube a BitTube menia spôsob fungovania videokanálu

Krypto alternativy k videokanálu YouTube

3) DSound, ktorý necenzuruje

Krypto alternativa k SoundCloudu – DSound

 

A čoskoro sa môžete tešiť na ďalšie. AK máte tip na už fungujúcu službu či aplikáciu, ktorá by stála za to, podeľte sa o jej názov v komentári pod článkom. Ďakujeme.

Tento článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.